Darmowa komunikacja dla uczniów w Warszawie od 1 września

Darmowa komunikacja miejska dla uczniów
fot.: thinkstockphotos.com

Od 1 września 2017 roku w Warszawie będzie obowiązywała darmowa komunikacja miejska dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dzięki temu ratusz ma nadzieję, że część rodziców zrezygnuje z podwożenia dzieci do szkoły, co ograniczyłoby korki w mieście. Uwaga! Warto się pospieszyć, w niektórych szkołach termin składania wniosków mija na początku kwietnia!

Darmowa komunikacja dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych będzie obowiązywała od 1 września 2017 roku. Z bezpłatnej komunikacji ma skorzystać ponad 150 tys. uczniów, a miasto ma to kosztować 13 mln zł w skali roku. 

Jak mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz: Wprowadzamy komunikację za... jeden uśmiech. To nasza inwestycja w edukację i przyszłość. Zyskają na tym domowe budżety warszawiaków, zwiększy się liczba pasażerów i samodzielność dzieci. Skorzystają także inni użytkownicy dróg bowiem większość rodziców przestanie dowozić dzieci do szkół samochodami.

Kto może korzystać z darmowej komunikacji?

Darmowa komunikacja miejska będzie obowiązywała od 1 września 2017 roku i obejmie wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych mieszkających w Warszawie oraz tych którzy mieszkają w mieście, ale uczą się poza Warszawą. Podstawą do bezpłatnego przejazu jest posiadanie specjalnej spersonalizowanej karty miejskiej. 

Jaki jest cel darmowej komunikacji dla uczniów w Warszawie?

Głównym celem darmowej komunikacji dla uczniów jest przezyczajenie mieszkańców do korzystania z transportu miejskiego. Dzięki tej ofercie część rodziców zrezygnuje z przywożenia dziecka samochodem do szkoły, co może mieć duży wpływ na ograniczenie korków i ruchu w mieście. Według danych jakie podaje ZTM dotychczas jedynie 30% uczniów korzysta z komunikacji miejsckiej, prawie tyle samo do szkoły jeździ samochodem z rodzicami. Nowa oferta ma to zmienić, a komunikacja miejska ma zyskać na popularności.

Jak wyrobić kartę miejską do darmowych przejazdów dla ucznia?

Spersonalizowane kart miejskie mają zostać załatwione między szkołą a ZTM. To dobra wiadomość dla rodziców, którzy nie będą musieli na własną rękę organizować kart dla dzieci. Wszystkie szkoły mają otrzymać wnioski, które przekażą do wypełnienia dla rodziców. Do wniosku trzeba będzie też dołączyć zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm, które będzie do zwrotu. Karty dla uczniów zostaną przygotowane przez ZTM, a następnie dostarczone do szkół, gdzie będą je mogli odebrać rodzice. 

Kalendarz szkolny - dni wolne w roku szkolnym 2016/2017

Koniec roku szkolnego czyli kiedy zaczynają się wakacje w 2017 roku?

 

 

Aktualizacja: 2017-03-31 Publikacja: 2017-03-20
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.