Jak narysować misia? Przykładowy szkic misia

jak narysować misia - całość

Zastanawiasz się co zrobić, gdy twoje dziecko chce stworzyć podobiznę swojego ulubionego pluszaka? Rysowanie wydaje ci się czymś trudnym? Żadem problem! Podpowiadamy, jak rysuje się misia. Skorzystaj z przygotowanej przez nas instrukcji.

Rysowanie nie musi być trudne! Jeśli Twoje dziecko lubi rysować, dołącz do niego - spędzajcie czas w sposób kreatywny. Poniżej podpowiadamy, jak narysować misia. Skorzystaj z przygotowanego przez nas poradnika jak narysować misia krok po kroku.

Jak narysować misia krok po kroku?

1. Jak narysować misia - krok 1

Pracę rozpoczynamy od narysowania 6 kółek - na środku największe (brzuszek). Nad nim - mniejsze, które lekko nachodzi na brzuch (głowa). Po dwóch przeciwstawnych stronach głowy rysujemy dwa mniejsze koła - uszy misia. Ostatnie dwa koła są oddalone od brzucha - jak na obrazku. Koła są najprostszym elementem rysunku - pozwól dziecku na odrobinę samodzielności i przekonaj, by spróbowało narysować je samo.

jak narysować misia - krok 1

2. Jak narysować misia - krok 2

Teraz czas na łapki. Dolne tworzymy poprzez połączenie oddalonych kółek z brzuszkiem czteroma liniami - po dwie z każdej strony. Górne łapy rysujemy po przeciwstawnych stronach - jak na obrazku.

jak narysować misia - krok 2

3. Jak narysować misia - krok 3

Etap trzeci jest zdecydowanie najprostszy! Na środku brzuszka rysujemy kolejne koło. I już!

jak narysować misia - krok 3

4. Jak narysować misia - krok 4

Ostatnim krokiem rysowania misia są detale na pyszczku i łapkach. Na środku uszek rysujemy dwa łuki, po jednym w każdym uchu. To samo robimy na górnych i na dolnych łapkach. Najwięcej pracy czeka nas z pyszczkiem. W połowie wysokości głowy rysujemy dwa czarne punkty (oczy misia). Niżej, rysujemy średniej wielkości koło, zajmujące mniej niż połowę dolnej części głowy misia. W środku tego koła rysujemy okrągły nosek, ze środka którego wyprowadzmy dwa łuki.

jak narysować misia - krok 4

I gotowe! Miś prawie jak żywy. Pobierz poradnik w formacie PDF.

Zachęcamy do wspólnego rysowania z dzieckiem.

Zobacz także:

Aktualizacja: 2017-06-30 Publikacja: 2017-06-06
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.