Nauka zegara - jak nauczyć dziecko odczytywania godzin [FILM]

Zegar
Aby nauczyć dziecko odczytywania godzin na zegarze, trzeba mu wytłumaczyć, jaka jest różnica między dniem a nocą.

Nauka zegara dla dzieci to często dobra zabawa. Już od najmłodszych lat warto uczyć dziecko rozumienia pojęcia czasu. Można to robić na wiele sposobów, jednak najlepszych z nich jest oczywiście zabawa. Zobaczcie, jak nauczyć dziecko odczytywania godzin na zegarze!

Naukę zegara - od tego zacznij

- Najlepiej jest zacząć od zdolności wychwytywania tego, co się powtarza - radzi Małgorzata Kwiatkowska. - Są to zabawy w przemienność dnia i nocy, czyli np. w różne czynności, które wykonujemy w dzień - mówi.

Aby nauczyć dziecko odczytywania godzin na zegarze, trzeba mu wytłumaczyć, jaka jest różnica między dniem a nocą. Najłatwiej to zrobić na przykładzie codziennych czynności, które samo wykonuje. Powinno więc wiedzieć, że dzień jest wtedy, kiedy wstaje z łóżka, je śniadanie, bawi się. Noc natomiast zapada wtedy, kiedy bierze kąpiel i kładzie się spać.

- Kolejną metodą jest sprawdzanie, ile czasu zajmują różne czynności w przedszkolu, np. od śniadania do leżakowania - mówi. - Dziecko jeszcze nie wie, ile upłynęło czasu, ale nauczyciel wytłumaczy mu to na zegarze - dodaje.

Zobaczcie, jak jeszcze inaczej można nauczyć dziecko odczytywania godzin!

Polecamy też:

Jak nauczyć dziecko alfabetu?

Jak nauczyć dziecko przepraszać?

Aktualizacja: 2017-05-04 Publikacja: 2014-10-07
Ocena: 3,7
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.