Jak rozbudzić w dziecku ukryte zdolności?

2014-09-17 17:37

Dzieci są ciekawe świata, chcą wszystko wiedzieć i o wszystko pytają. Już od wczesnych lat wykazują konkretne zainteresowania, więc warto bacznie obserwować dziecko, by odkryć jego naturalne predyspozycje i zdolności.

Jak odkryć i rozbudzić w dziecku ukryte zdolności?
Autor: materiały prasowe Warto jak najwcześniej bacznie obserwować zachowania dziecka i odkrywać jego naturalne predyspozycje. Zdjęcie: Helen Doron

Spis treści

  1. Zajęcia dodatkowe dla dziecka
  2. Rozmowy i wspólna zabawa z dzieckiem

Każde dziecko jest ciekawe świata i wykazuje zainteresowanie różnymi tematami czy czynnościami. Bacznie obserwuj swoje dziecko, bo może się okazać, że już od wczesnych lat objawia swoje zdolności. Jeśli jednak jest inaczej, to istnieje kilka sposobów na odkrycie zdolności dziecka!

Zajęcia dodatkowe dla dziecka

Dodatkowe zajęcia z pewnością pomogą dziecku rozwijać jego zdolności i talenty. Twoja pociecha tańczy przed telewizorem? Zapisz ją na lekcje tańca! Warto też zapisać dziecko na kursy języków obcych. Wiadomo, że nie każdy człowiek ma predyspozycje do nauki języków, ale im wcześniej twoje dziecko zacznie uczyć się angielskiego czy francuskiego, tym łatwiej będzie mu w przyszłości.

Ma kilkanaście lat i TAŃCZY identycznie jak Michael Jackson [ZOBACZ FILM] >>

Co ciekawe, według badań CBOS, właśnie kursy językowe cieszą się największym zainteresowaniem rodziców. W zeszłym roku 28 proc. rodziców zapisało swoje dzieci na kursy językowe. Na dalszych miejscach znalazły się zajęcia sportowe (27 proc.), zajęcia artystyczne (17 proc.) oraz korepetycje i kursy przygotowawcze (12 proc.).

– Polacy coraz częściej zauważają jak ważna jest nauka języków obcych już na wczesnym etapie rozwoju dzieci. Zajęcia muszą być jednak dostosowane do ich wieku – przyznała Agnieszka Godlewska-Wawrzyniak z Helen Doron English. – Dzieci wiedzę i umiejętności zdobyte podczas odpowiednio dobranych zajęć językowych swobodnie przenoszą również na naukę wielu innych przedmiotów w szkole podstawowej, gimnazjum, czy liceum. Są dzięki nim bardziej zorganizowane i wyróżniają się na tle innych rówieśników – dodała.

Rozmowy i wspólna zabawa z dzieckiem

Od wczesnych miesięcy życia poświęcaj swojemu dziecku jak najwięcej czasu. Zaszczep w nim i rozwijaj zainteresowania światem i różnymi czynnościami (wspólnym gotowaniem, czytaniem książek, rysowaniem). Rozmawiaj ze swoim dzieckiem, opowiadaj o swoich pasjach. Bądź też dobrym wzorem! Rodzice są dla dzieci mentorami, więc gdy dziecko zobaczy, że czytasz książki, ćwiczysz, malujesz czy tańczysz - pójdzie w twoje ślady.

2-latek chce być jak tata. Z poświęceniem trenuje koszykówkę! [FILM] >>

To znacznie lepsze niż wspólne siedzenie przed telewizorem. Dziecko, które widzi, że rodzice właśnie w ten sposób spędzają swój wolny czas, szybko nauczy się robić to samo i nie będzie wykazywać żadnych innych zainteresowań.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza