Koniec roku szkolnego - kiedy zaczynają się wakacje w 2017 roku?

Koniec roku szkolnego
fot.: thinkstockphotos.com

Koniec roku szkolnego to data, której wyczekuje każdy uczeń, nawet ten najpilniejszy. Sprawdź, kiedy kończy się rok szkolny 2016/2017? Ile dni wolnych  od szkoły było w kalendarzu szkolnym 2016/2017?

Rozpoczęcie każdego kolejnego roku szkolnego to zarówno dla dzieci, jak i rodziców spore wyzwanie. Przygotowując się do nauki w szkole uczniowie jednocześnie sprawdzają, jak wygląda kalendarz dni wolnych na dany rok. W końcu nawet najpilniejszy uczeń potrzebuje chwili wytchnienia i odpoczynku od nauki.

Jak wygląda kalendarz dni wolnych 2016/2017?

Kalendarz szkolny 2016/2017 jest dla uczniów bardzo łaskawy, znajdziemy w nim kilka długich weekendów, długą przerwę świąteczną, majowy weekend i oczywiście datę zakończenia roku szkolnego. W roku szkolnym 2016/2017 było łącznie 179 dni wolnych od szkoły, wliczając do tej liczby  weekendy, święta, ferie i wakacje. Biorąc pod uwagę cały rok jest to liczba, która z pewnością zadowala uczniów i oczywiście nauczycieli. Zobacz, kiedy kończy się rok szkolny 2016/2017?

Kalendarz szkolny - dni wolne w roku szkolnym 2016/2017 >>

Nie przegap

Kiedy koniec roku szkolnego 2017?

Dotychczas, zgodnie z obowiązującym prawem zajęcia w szkole kończyły się w ostatni piątek miesiąca czerwca. Oznaczało to, że wakacje mogą rozpocząć się najwcześniej 24 czerwca, a najpóźniej 30 czerwca.

W 2016 roku nastąpiła zmiana i zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, rok szkolny będzie się kończył w najbliższy piątek po 20 czerwca. Najwcześniej może to nastąpić 21 czerwca, a najpóźniej - 27 czerwca. W związku ze zmianą, koniec szkoły w 2017 roku wypada w piątek 23 czerwca, ponieważ 20 czerwca to wtorek.

Bullying w szkole czyli przemoc i agresja wobec dzieci >>

Polecamy wideo: Nauka gry w squasha

Aktualizacja: 2017-07-24 Publikacja: 2016-12-23
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.