7 kultowych zabawek, o które wcześniej czy później poprosi twoje dziecko

Klocki Lego
fot.: thinkstockphotos.com
Prędzej czy później każde dziecko poprosi rodziców o klocki Lego!

Zabawki to część dzieciństwa. Bardzo ważna, bo dziecko przez całe życie będzie pamiętać, czym bawiło się w wieku kilku lat. Są zabawki, które nie przemijają. Wcześniej czy później poprosi o nie także twoje dziecko. Sprawdź, jakie 7 kultowych zabawek mamy na myśli!

Zabawki nie tylko pomagają dziecku spędzać czas, ale uczą nowych zachowań, cierpliwości czy porządku. Historia niektórych z nich jest bardzo długa. Kolejne pokolenia bawią się klockami LEGO czy lalkami Barbie

Siedem kultowych zabawek: klocki LEGO

Historia duńskiej firmy LEGO sięga lat 30. XX wieku, ale kultowe klocki pojawiły się po II wojnie światowej. Dziś LEGO zna chyba każdy: dziecko i dorosły. Wiele pokoleń wychowało się składając te klocki. LEGO dostosowane jest do wieku. Znajdziemy zatem serię Duplo dla najmłodszych i zaawansowane konstrukcje LEGO Technic. Klocki pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, potrafią przyciągnąć uwagę dziecka na długie godziny. W sprzedaży są zestawy dla dziewczynek i chłopców.

Czytaj także: >> Zabawki "Kraina lodu": nasze propozycje dla dzieci >>

Siedem kultowych zabawek: lalki Barbie

Lalka Barbie to symbol. Pierwsza trafiła na rynek pod koniec lat 50. XX wieku. Można powiedzieć, że ten rodzaj zabawek to cały „ekosystem”, bo obok Barbie i Kena, dziecko ma do dyspozycji domy, samochody, ubrania, zwierzęta i mnóstwo innych dodatków, które urozmaicą zabawę. Barbie to zdrobnienie od imienia Barbara. Nosiła je córka pomysłodawczyni lalki, Ruth Handler.

Siedem kultowych zabawek: Playmobil

Rodowód zabawek Playmobil jest niemiecki. Przypominają nieco lego i pojawiły się w latach 70. W tym przypadku nie mamy jednak do czynienia z klockami. To zestawy zabawek o różnej tematyce z charakterystycznymi ludzikami. Dzieci mogą bawić się samochodami, domami, łodziami, prowadzić farmy, zarządzać lotniskami. Możliwości ogranicza wyłącznie wyobraźnia. No i oczywiście zasobność portfela rodziców.

Czytaj także: >> Zabawki interaktywne dla dzieci: jak działają i jak je wybierać? >>

Siedem kultowych zabawek: Hot Wheels

Początki serii samochodzików Hot Wheels sięgają 1968 r. Pomysł narodził się w Stanach Zjednoczonych, a idea jest prosta. Dziecko otrzymuje do dyspozycji modele samochodów w skalach: 1:64, 1:50, 1:43 i 1:18. Kolekcjonerzy płacą dziś za pierwsze egzemplarze ogromne pieniądze. Samochody Hot Wheels to zarówno odwzorowane auta występujące w rzeczywistości, jak i konstrukcje wymyślone przez projektantów marki. Oprócz samochodów szczególną popularnością cieszą się specjalne tory, które umożliwiają organizowanie wyścigów i jazdę po spektakularnych serpentynach i pętlach.

Siedem kultowych zabawek: Monopoly

Trudno powiedzieć czy w odniesieniu do gier z serii Monopoly możemy użyć terminu „zabawka”. Pewne jest, że ta ekonomiczna gra planszowa zapewniła zabawę wielu pokoleniom młodszych, starszych dzieci i dorosłych. Jej zasady są proste niczym kapitalizm: kupić, sprzedać, zarobić i zostać bogaczem. W sprzedaży są zestawy dla dorosłych i dzieci. W okolicznościowej limitowanej serii pojawiła się np. Warszawa.

Czytaj także: >> Klocki dla dzieci: 10 najciekawszych propozycji >>

Siedem kultowych zabawek: My Little Pony

Fenomen kucyków Pony jest nieco dziwny. Dość powiedzieć, że od początku lat 80. XX wieku zabawki z serii nie tracą popularności. Szczególnie lubią je dziewczynki. Zaprojektowała je Bonnie Zacherle. Szybko okazało się, że potencjał Pony nie tkwi jedynie w figurkach koników. Pojawiły się więc filmy animowane poświęcone magicznym kucykom, gadżety czy przybory szkolne.

Siedem kultowych zabawek: Play-Doh

Trudno uwierzyć, że początki ciastoliny Play-Doh sięgają lat 30. XX wieku. Pomysł powstał w Cincinnati w Stanach Zjednocznoych. Ciastolina jest dziś narzędziem w ręku milionów dzieci na całym świecie. Tworzą one z niej niesamowite stwory, ludziki, małe rzeźby. W sprzedaży są specjalne zestawy tematyczne.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-01-21
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.