7 piosenek Disneya z twojego dzieciństwa, które powinnaś włączyć dziecku

Plakat filmowy
Ścieżki dźwiękowe z filmów Disneya znają dzieci na całym świecie!

Filmy Disneya byłyby niczym bez pięknej oprawy muzycznej. Z każdą produkcją kojarzy się nam konkretna piosenka, nie zawsze przewodnia. Przeczytaj poniżej jakie utwory warto puścić swoim pociechom.

Bajki Disneya to nie tylko fantastyczne ekranizacje, ale również niezapomniane ścieżki dźwiękowe, które szybko stają się hitami. W internecie można zobaczyć covery najpopularniejszych piosenkarzy, a teksty tłumaczone są na kilkadziesiąt języków.

7 piosenek Disneya z twojego dzieciństwa: Baby Mine (Bambo)

"Baby Mine" to jedna z najsmutniejszych piosenek z disneyowskich filmów. Gdy mamę małego Bambo zamykają w klatce, słoniątko wpada w rozpacz. Widząc wszystkie te dzieci, które mogą przytulić się do rodziców sam postanawia odwiedzić swoją rodzicielkę. Kiedy słonica zauważa wielkie, smutne oczy swojego synka, który jest bezradny, nie mogąc jej uwolnić, postanawia zaśpiewać mu kołysankę.

7 piosenek Disneya z twojego dzieciństwa: Steady as the Beating Drums (Pocahontas)

Film "Pocahontas" również ma swoją kultową piosenkę. "Kolorowy wiatr" to utwór, który był najbardziej promowany przez producentów. Jednak to "Steady as the Beating Drums", która wprowadza do filmu, najbardziej zawładnęła naszym sercem. Podczas tej melodii ukazywane jest codzienne życie Indian, a piosenka opowiada nam o prostocie dnia codziennego i o otaczającej go naturze.

Czytaj także: Ekranizacje baśni: 10 najpiękniejszych filmów [GALERIA] >>

7 piosenek Disneya z twojego dzieciństwa: Can you feel the love tonight? (Król  Lew)

"Can you feel the love tonight" to piosenka promująca film "Król Lew", który teraz nie potrzebuje żadnych rekomendacji. Elton John zachęca ją do przeżycia niezwykłych przygód razem z władcą sawanny i jego przyjaciółmi. Nie od dziś wiadomo, że ścieżka dźwiękowa z tej właśnie produkcji jest klasykiem gatunku, które zna każde dziecko.

7 piosenek Disneya z twojego dzieciństwa: Znam ze snu (Śpiąca królewna)

"Znam ze snu" to piosenka przewodnia filmu "Śpiąca królewna". Aurora śpiewa ją podczas spaceru po lesie. Nie wszyscy dobrze znają ten utwór, ale każdy kojarzy przynajmniej melodię. Piosenka wprowadza nas w niesamowity klimat baśni, magii oraz tajemniczych przygód.

7 piosenek Disneya z twojego dzieciństwa: Beauty and the beast (Piękna i Bestia)

"Beauty and the beast" to piosenka, którą śpiewa Pani Imbryk w najbardziej wzruszającym momencie filmu. W oryginale śpiewana jest przez Celine Dion i Peabo Brysona. "Piękna i Bestia" to opowieść o ogarniętym klątwą księciu, który poszukuje miłości w ramionach księżniczki.

7 piosenek Disneya z twojego dzieciństwa: Kiss the Girl (Mała Syrenka)

"Kiss the Girl" kolejny utwór, który nie od razu kojarzy nam się z filmem "Mała Syrenka". Wykonuje ją wierny przyjaciel Arielki - Sebastian. Rytmiczna, pełna humoru melodia wprowadza widzów w wesoły nastrój, a syrence dodaje otuchy. Trochę specyficzny głos Sebastiana nadaje odpowiedniego charakteru piosence, która nie mogłaby być wykonywana przez nikogo innego.

Sprawdź też: 5 klasycznych bajek dla dzieci: jakie bajki powinno znać twoje dziecko? >>

7 piosenek Disneya z twojego dzieciństwa: Malując płatki róż (Alicja w Krainie Czarów)

"Alicja w Krainie Czarów" to film uwielbiany przez wielu młodych widzów. Tajemnicze przygody dziewczynki zaskakują na każdym kroku, a najmłodsi z niecierpliwością czekają, co stanie się dalej. "Malując płatki róż" to jedna z wielu piosenek z tej produkcji. Śpiewana jest przez królewskich strażników podczas nadawania nowego życia kwiatom przed zamkiem królowej.

Aktualizacja: 2017-02-23 Publikacja: 2016-02-05
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.