Aplikacje do nauki języków dla dzieci: 5 aplikacji, z których warto korzystać

Aplikacje na komórkę
fot.: thinkstockphotos.com
Aplikacje do nauki języków obcych zainteresują i rodziców, i dzieci!

Nauka języków obcych jest w dzisiejszym świecie konieczna. Nasze dzieci już w przedszkolu poznają podstawowe angielskie słówka i zwroty. Z wiekiem liczba zajęć się zwiększa. Nieocenioną pomocą w nauce mogą być aplikacje mobilne.

Nauka języka w XXI wieku wygląda zgoła inaczej niż kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. Słowniki, rozmówki i podręczniki coraz częściej zastępowane są przez cyfrowe pomoce naukowe. Należą do nich aplikacje mobilne na smartfony i tablety. Nauka poprzez zabawę to świetny sposób obcowania z językiem obcym. Aplikacje sprawdzają się w tym zadaniu wyśmienicie.

Czytaj także: >> Urządzenie do gier dla dziecka: konsola, komputer, smartfon. Co kupić? >>

Aplikacje do nauki języków dla dzieci: Duolingo

Duolingo to propozycja dla nieco starszych dzieci i dorosłych. Zdaniem „The Wall Street Journal” to „zdecydowanie najlepsza aplikacja do nauki języków”. W wersji polskiej znajdziemy obecnie kurs angielskiego. Składa się on z kilkudziesięciu lekcji i testów od podstaw po poziom zaawansowany. Duolingo jest bezpłatne. Możemy korzystać z niego na smartfonie i tablecie z Androidem i iOS, a także na komputerze. W lekcjach wykorzystywane są różne metody: pisanie, słuchanie, rozpoznawanie obrazków, mówienie. Dzięki temu my i nasze dziecko obcujemy z językiem w różnych jego wymiarach. Co istotne, nie musimy przechodzić całego kursu od podstaw, jeżeli mamy już wystarczającą wiedzę w danym zakresie. Wystarczy rozwiązać test podsumowujący dany moduł, by wejść na wyższy poziom.

Aplikacje do nauki języków dla dzieci: Play & Learn English

Aplikacji z serii „Play & Learn” firmy Salla znajdziemy w sklepie Google Play kilkanaście. Do wyboru mamy m.in. język angielski, niemiecki, hiszpański, szwedzki, duński, rosyjski, francuski czy rosyjski. Metoda przypomina popularny niegdyś sposób tworzenia fiszek. W tym wydaniu są one oczywiście cyfrowe. Nauka (i zabawa) polega na rozpoznawaniu obrazków przedstawiających rzeczy, owoce, warzywa, zwierzęta itp. Oprócz wskazywania właściwych ilustracji musimy też uzupełnić nazwę wybranego obiektu, rozwiązywać quizy ćwiczyć pamięć. Aplikacja jest darmowa, ale poszczególne moduły będą dostępne za dodatkową opłatą.

Czytaj także: >> 5 bezpiecznych gier mobilnych dla dziecka >>

Aplikacje do nauki języków dla dzieci: Angielski dla dzieci

Aplikacja „Angielski dla dzieci” wydana przez firmę Ursa Games to propozycja dla najmłodszych. Program oferuje dziewięć tematów, poczynając od alfabetu, przez rozpoznawanie zwierząt, owoców, kolorów i nauki liczb. Aplikacja jest ładnie ilustrowana. Obrazki zostały przygotowane w wysokiej rozdzielczości. Dostępna jest za darmo dla użytkowników smartfonów z Androidem. Nie oferuje zakupów wewnątrz aplikacji.

Aplikacje do nauki języków dla dzieci: Lerni

Lerni to kolejna propozycja dla uczniów na różnym poziomie władania językiem obcym. Do wyboru mamy pięć kursów: angielskiego, niemieckiego, włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Twórcy programu zaoferowali fotolekcje ułatwiające zapamiętywanie, gry językowe, rozmówki i podręczny słownik. Podczas nauki będziemy korzystać z fiszek, nagrywać swoje wypowiedzi, uczyć się rozmawiać. Aplikacja Lerni dostępna jest bezpłatnie na urządzenia z Androidem.

Czytaj także: >> Kiedy zacząć uczyć dziecko języków obcych? >>

Aplikacje do nauki języków dla dzieci: Memrise

Memrise to aplikacja, z której mogą korzystać dorośli i starsze dzieci. Opiera się na treningu pamięci: zapamiętywaniu, powtarzaniu, bodźcach wzrokowych. Twórcy obiecują, że program dostosowuje szybkość nauki do możliwości kursanta. Do wyboru mamy wiele języków. Zaletą aplikacji jest jej wieloplatformowość – skorzystamy z niej na urządzenia z iOS, Androidem i poprzez przeglądarkę. Kursy są darmowe.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-11-26
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.