Fidget Spinner - dlaczego ta zabawka jest tak popularna? [CENY I SZTUCZKI]

spinner

Fidget Spinner - ta zabawka bije rekordy popularności! Wyjaśniamy co to jest spinner i ile kosztuje? Zobacz też przykładowe sztuczki z użyciem fidget spinnera! 

Jeśli masz dziecko w wieku szkolnym, z pewnością słyszalaś już o tej niezwykle popularnej zabawce. Spinner, bo o nim mowa, bije wśród dzieci rekordy popularności! Pierwsze sukcesy spinner odniósł w Stanach Zjednoczonych i stamtąd przywędrował do Europy i Polski. Co takiego ma w sobie ta niepozorna zabawka, że dzieciaki tak chętnie po nią sięgają? Zacznijmy od początku. 

Co to jest spinner?

Spinner jest to rodzaj zabawki odprężającej, opartej na prostej konstrukcji. Spinner, a właściwie fidget spinner (tak brzmi jego pełna nazwa) to mała ręczna zabawka, którą nakłada się na palec. Podstawą spinnera jest łożysko i kręcące się wokół niego ramiona. Spinner od paru tygodni jest prawdziwym hitem wśród dzieci i nastolatków. W sieci pełno jest informacji o nim. Na you tube możemy zobaczyć przykładowe sztuczki z zastosowaniem spinnera. Spinner jest zabawką, która pomaga dzieciom mającym problemy z koncentracją, ADHD, autyzmem, niepokojem - podobno doskonale rozładowuje napięcie i stres. Fidget Spinner może być wykonany z plastiku, metalu bądź drewna.

spiner-reka

Fidget Spinner – gdzie go kupić?

Najłatwiej i najszybciej spinnera można znaleźć w internecie - na popularnych serwisach aukcyjnych, ale dostępne są też one w większych, stacjonarnych sklepach zabawkowych. 

spiner-ruch

Ile kosztuje Fidget Spinner?

Koszt Spinnera waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Najtańszy dostaniemy już za 10 złotych, choć za te cieszące się największą popularnością trzeba zapłacić około 60-80 złotych.

Spinner - 5 prostych sztuczek z jego zastosowaniem:

1. Gdy spinner zacznie się kręcić, przerzucamy go z ręki do ręki - Simple Hand Transfer. Łatwiej będzie wykonać tę sztuczkę, kiedy ugniemy kolana

2. Wprowadzenie fidget spinnera w ruch i przerzucania go na palcach jednej dłoni – Finger Transfer

3. Trzymaj spinnera między kciukiem, a palcem wskazującym energicznie nim zakręć wprowadzając go w ruch, zrób dłonią młynek. Spinner jest tak skonstruowany że nie powinien spaść ci z palców – Hand Twist

4. Prowadząc rękę za plecami podrzuć spinnera i spróbuj złapać go tą samą ręką ale już z przodu – Around the back

5. Klasyczna zamiana miejscami do niej już potrzeba dwóch fidget spinnerów czyli przerzucanie je między sobą naraz – Spinner Twist

Zobaczmy jak wygląda to w praktyce:

 

Oczywiście jak już umiejętności Fidget Spinnera zostaną opanowane do perfekcji,  tych sztuczek może być o wiele więcej i mogą być bardziej rozbudowane.

Aktualizacja: 2017-07-24 Publikacja: 2017-06-14
Ocena: 4
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.