Gry karciane dla dzieci: dlaczego warto kupić je najmłodszym? [10 propozycji]

Gry karciane dla dzieci są hitem ostatnich lat. Przeczytaj, co jest przyczyną ich popularności i dlaczego warto sprezentować je swoim pociechom. Zapoznaj się również z naszą galerią gier karcianych dla dzieci. Być może znajdziesz w niej niejedną inspirację.

Młodzi rodzice na pewno pamiętają, jak w dzieciństwie sami grali w nieśmiertelnego Piotrusia czy w wojnę. Te zabawy dostarczały im niemało emocji i wymagały ogromnego skupienia - w końcu każdy chciał wygrać. Dziś najmłodsi często są bardziej zainteresowani telefonami komórkowymi i komputerami niż bardziej tradycyjnymi rozrywkami. Jest jednak nadzieja - gry karciane dla dzieci znów wracają do łask, dzieci chętnie się im poświęcają i doceniają ich zalety, których jest niemało. Dlaczego więc warto mieć w domu co najmniej jeden zestaw gier karcianych dla dzieci?

>>Przeczytaj również: Gry planszowe dla dzieci - zrób je sama!>>

Gry karciane dla dzieci: dlaczego warto je kupić?

Gry karciane dla dzieci mają jedną podstawową wartość: wymagają uczestnictwa więcej niż jednej osoby. Dziecko więc niejako z konieczności kształtuje swoje zdolności interpersonalne. A podczas gry trzeba przecież mieć je naprawdę wyćwiczone: najmłodsi muszą się między sobą dogadywać, nauczyć pozytywnej rywalizacji i zasad fair play, pierwszych negocjacji. Gry karciane dla dzieci rozwijają je również intelektualnie. W zależności od rodzaju rozgrywki, poznają liczby, symbole, litery, słowa. Uczą się znajdować powiązania między faktami, ćwiczą koncentrację, zdolność logicznego myślenia i planowania.

Gry karciane dla dzieci: co wziąć pod uwagę podczas zakupu?

Wybierając gry karciane dla dzieci,zwróć uwagę na dwie najważniejsze kwestie: wiek dziecka i jego zainteresowania. Produceni oferują gry dla najmłodszych już od 3. roku życia. Ich zakres tematyczny jest ogromny: od wspomnianego Piotrusia, przez gry poświęcone ulubionym bohaterom dziecięcej wyobraźni (np. obecnie furorę robią gry karciane dla dzieci z Elsą i Anną z "Krainy Lodu" i "Minionkami") po produkty poświęcone danej dziedzinie: np. przyrodzie, zwierzętom, matematyce.

>>Przeczytaj również: Rozwój dziecka - gry edukacyjne dla dzieci>>

Gry karciane dla dzieci: gdzie można je kupić?

Gry karciane dla dzieci można znaleźć dosłownie wszędzie. Znajdują się zarówno w większych sklepach stacjonarnych - papierniczych i zabawkowych - jak i w sklepach i na aukcjach internetowych. Dla rodziców nie bez znaczenia jest cena gier karcianych dla dzieci - tego typu produkty nie są drogie i kosztują od kilku do około 50 zł. Zazwyczaj kupi się je taniej w internecie niż w sklepie stacjonarnym, jednak zdarzają się i wyjątki, np. promocje.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą galerią gier karcianych dla dzieci - może znajdziecie w niej produkt dla całej rodziny? Warto bowiem podkreślić, że taka wspólna rozgrywka to świetna atrakcja nie tylko dla najmłodszych!

>>Przeczytaj również: Gry planszowe i książki dla dzieci - alternatywa dla telewizji i gry na komputerze>>

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-12-02
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.