Gry lotto dla dzieci: dlaczego warto je kupić dziecku? [GALERIA]

Gry lotto dla dzieci to potocznie tzw. loteryjki. Każdy z nas w dzieciństwie na pewno posiadał tego typu układankę. Spraw podobną zabawkę swojemu dziecku, aby mogło bawić się i uczyć jednocześnie.

Gry lotto dla dzieci przeznaczone są głównie dla pociech powyżej trzeciego roku życia. Jednak wiele rodziców kupuje je również dla swojego około półtorarocznego potomstwa. Dzięki tego typu zabawom najmłodsi członkowie rodziny zdobędą nowe umiejętności oraz rozwinął swoją wyobraźnię.

Gry lotto dla dzieci: na czym polegają?

Gry lotto dla dzieci są to grami edukacyjnymi dla najmłodszych w wieku od 1,5 roku wzwyż. Taka zabawa polega na tym, że wyjmujemy dziecku obrazek z pudełka, a dołączone do niego oddzielne elementy mieszamy ze sobą. Pociecha ma za zadanie dopasować wszystkie części do odpowiednich miejsc. Po pewnym czasie, gdy dziecko zapamięta już wszystkie elementy, można zwiększyć poziom trudności gry.

>> Czytaj także: Gry planszowe dla dzieci: 7 gier, w które musisz zagrać z dzieckiem >>

Gry lotto dla dzieci: jakie umiejętności rozwijają w dziecku?

Gry lotto dla dzieci rozwiają w najmłodszych wiele sprawności. Przede wszystkim, uczą dopsowywania takich samych obrazków do siebie. W przyszłości ułatwi mu to zabawę np. w Memory czy Piotrusia. Ponadto pociecha ćwiczy koncentrację oraz koordynacje wzrokowo-ruchową. Dziecko również łatwiej się skupia i wycisza.

>> Czytaj także: Gry karciane dla dzieci: dlaczego warto kupić je najmłodszym? [10 propozycji] >>

Gry lotto dla dzieci: jakie są najpopularniejsze?

Najpopularniejszymi grami lotto dla dzieci są te ze zwierzątkami oraz roślinami. Producenci wymyślają też nowe wersje loteryjek np. takie z użyciem płyty CD. Dzieci muszą wtedy po odsłuchania nagrania jak najszybciej zidentyfikować, z którego obrazka moga pochodzić te dźwięki. Istnieją też warianty, w które może bawić się więcej niż jedna osoba, co nauczy pociechy zdrowiej rywalizacji oraz umiejętności przyjmowania porażki.

>> Czytaj także: 5 bezpiecznych gier mobilnych dla dziecka >>

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-12-22
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.