Gry Memory: dlaczego warto kupić je dziecku? [GALERIA]

Gry Memory to bardzo popularna interaktywna propozycja dla dzieci. Sprawdź, dlaczego warto je kupić swojemu dziecku i jakie walory edukacyjne gry Memory niosą za sobą.

Gry Memory to świetna propozycja dla osób w każdym wieku. Najmłodsi członkowie rodziny zdobędą dzięki nim nowe umiejętności, a starsi spędzą miło czas przy dobrej zabawie.

Gry Memory: jak wpływają na rozwój dziecka?

Gry Memory pobudzają w dziecku wiele zmysłów. Przede wszystkim, poprzez konieczność zapamiętywania obrazków przez ich uczestników, dzieci ćwiczą swoją pamięć. Ta umiejętność okaże się też im przydatna w szybszej nauce w przedszkolu czy szkole. Ponadto, gry Memory uczą koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także kształtują wyobraźnię.

>> Czytaj także: Gry karciane dla dzieci: dlaczego warto kupić je najmłodszym? [10 propozycji] >>

Gry Memory: które są najpopularniejsze?

Najpopularniejsze gry Memory to te z ulubionymi przez dzieci postaciami. Producenci tworzą obrazki z "Krainą Lodu", "Autami" czy "Minionkami". Niestety, takie oryginalne produkty są również droższe niż ich mniej znane odpowiedniki. Istnieje też wiele gier ze zwierzątkami, które będą bardziej popularne wśród najmłodszych członków rodziny.

>> Czytaj także: Gry planszowe dla dzieci: 7 gier, w które musisz zagrać z dzieckiem >>

Gry Memory: w jakich cenach można je kupić?

Gry Memory nie należą do najdroższego typu zabawek. Wszystko zależy od tego, jak bardzo popularne postacie są drukowane na obrazkach i kto jest producentem danej gry. Ceny gier Memory wahają się w granicach od 20 do 40 zł.

>> Czytaj także: Urządzenie do gier dla dziecka: konsola, komputer, smartfon. Co kupić? >>

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-12-21
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.