Jak zrobić grę planszową dla dzieci?

Gry planszowe dla dzieci

Gry planszowe zrobione samodzielnie w domu to świetny pomysł na zabawę z dzieckiem, gdy pogoda nie dopisuje. Gra planszowa „zrób to sam” dostarcza rozrywki nie tylko podczas gry, ale już wtedy, gdy tworzycie ją razem z maluchem. Jak zrobić grę planszową dla dzieci?

Gdy za oknem deszcz, mróz, albo dziecko jest chore i nie możecie iść na spacer, łatwo o nudę. Nie musisz jednak biec do sklepu po nową zabawkę – zróbcie ją sami! Samodzielnie zrobiona gra planszowa to sposób na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem. Dzięki temu, że wykonacie ją samodzielnie, możecie zdecydować, jak będzie wyglądała.

>> Jak rozwijać zainteresowania dzieci?

Jak zrobić grę planszową dla dzieci?

Potrzebny będzie duży kawałek tektury. Do mało skomplikowanej gry planszowej dla młodszego dziecka wystarczy np. okładka bloku rysunkowego, ale plansza gry dla starszaka powinna być większa. Na tekturę naklejcie biały papier. Na planszy narysujcie kolejne pola (mogą tworzyć kształt np. elipsy lub węża). Pola mogą być w kształcie kwadratów lub kółek (odrysuj je od zakrętki). Zaznacz start i metę. Ustalcie zasady gry. Na niektórych polach wprowadźcie urozmaicenia, np. „cofasz się o dwa pola”, „przeskakujesz 3 pola do przodu”, „czekasz jedną kolejkę”. Można też zrobić pola z zadaniami dla graczy albo umieścić na planszy fanty do zbierania. Dziecko niech pomaluje tło planszy. Do gry będzie potrzebna kostka oraz pionki, które możecie wykonać z modeliny.

>> Jak rozwinąć kreatywne myślenie u dziecka? Poznaj 9 skutecznych sposobów.

Jak przygotować zaproszenia na tematyczne przyjęcie dla dzieci?

Własnoręcznie wykonane zaproszenia to pretekst do ciekawej i kreatywnej zabawy z dzieckiem. Podkreślają one indywidualny charakter przyjęcia i są taką edukacyjną zabawą pozwalającą na naukę zestawiania różnych deseni i faktur. Zobaczcie nasz pomysł na tematyczne zaproszenia na przyjęcie dla dzieci.

źródło: www.dlarodzinki.pl Aktualizacja: 2016-09-02 Publikacja: 2013-08-27
Ocena: 1,9
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.