Kamper pomysłem na wakacje z dziećmi. Plusy i minusy takiej wyprawy [PORADNIK]

Kamper

Wakacje w kamperze mogą zamienić wasze wczasy z dziećmi w wakacje marzeń. Nie jest to zbyt tanie, ale daje swobodę w działaniu, tak ważną przy dzieciach. Jeśli nie macie jeszcze planów na wakacje, sprawdźcie, czy warto wynająć kamper!

Pusta droga, zielone pola aż po horyzont, ciepłe promienie słońca, cisza i wokół góry. Brzmi jak z obrazka? Tak mogą wyglądać wczasy, jeśli wybierzesz się na nie kamperem!

Wakacje w kamperze: przemieszczaj się w dowolnym momencie

Wakacje z kamperem to idealny sposób na spędzenie urlopu z dziećmi. Do niewątpliwych zalet kampera należy poczucie wolności - to Ty decydujesz, gdzie pojedziecie, ile dni spędzicie w jednym miejscu, kiedy się przeniesiecie gdzieś dalej. Nie jesteście więc zależni od biura podróży, nie musicie stawiać się na posiłki w wyznaczonych godzinach i w dowolnym momencie możecie spakować manatki i ruszyć dalej w podróż. Wakacje z kamperem to idealna propozycja dla osób, które cenią niezależność.

Polecamy też

Wakacje w kamperze: pokaż dziecku świat

Wakacje w kamperze mogą być świetnym sposobem na pokazanie dziecku odrobiny świata. W zależności od tego, jakimi dysponujecie funduszami i w jakim wieku jest wasze dziecko (a jeszcze lepiej - dzieci), musicie zdecydować, gdzie spędzacie urlop. Jeśli pozostajecie w granicach Polski, możecie zwiedzić Pomorze bądź góry (np. od Karkonoszy po Bieszczady - dzieci tego nie zapomną!). A jeśli macie więcej czasu i pieniędzy, wybierzcie się na objazdówkę po kilku krajach Europy.

Świetnym i stosunkowo niedrogim pomysłem na wakacje z kamperem jest wycieczka do Chorwacji. Po drodze możecie zatrzymać się na dwa dni w Pradze, a później w Wiedniu i pokazać dzieciom zabytki obu stolic. Następnie przez Słowenię szybko przedostaniecie się do Chorwacji, gdzie kilka dni nad Adriatykiem doładuje wam akumulatory i zapewni niezapomniane wrażenia.

Drogo, ale może warto pooszczędzać?

Głównym minusem wakacji z kamperem jest ich cena. - W sezonie niskim, zimą, wynajem kosztuje od 300 zł w górę na dobę. W sezonie wysokim nawet 500 złotych - mówi pracownik wypożyczalni, Bartosz Kałużny.

Takie wakacje będą się opłacały, kiedy kamperem będzie podróżowała maksymalna liczba osób, czyli 6. 50 bądź 70 złotych za nocleg to cena porównywalna do wynajmu kwatery. A wrażenia z podróży lepsze!

źródło: x-news Aktualizacja: 2016-07-18 Publikacja: 2014-05-23
Ocena: 2
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.