Kinderbal: przekąski i dekoracje na przyjęcie dla dzieci

Kinderbal to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, dlatego trzeba je dokładnie zaplanować. Zaczynamy od wyboru miejsca, ułożeniu listy gości, rozdaniu zaproszeń, przygotowaniu dekoracji i oczywiście zaplanowaniu przekąsek dla dzieci. Zaskocz małych imprezowiczów i zrób przyjęcie dla dzieci z prawdziwego zdarzenia! Pociąg z kanapek, babeczki z motylem, słodka karta dań, goście specjalni... Zabierz dzieci w bajkową krainę z ich snów i spraw, by kinderbal był dla nich niezapomnianym przeżyciem.

Urodziny dziecka to szczególny dzień. Zostaje obdarowane prezentami, jest tort ze świeczkami, kolorowe balony i mnóstwo gości. Kinderbal to ogromna frajda dla malucha, a dla rodziców spore przedsięwzięcie organizacyjne, szczególnie jeśli planujemy zorganizować przyjęcie dla dziecka w domu. Podstawą w planowaniu jest wybór daty, ustalenie listy gości, zrobienie lub wydrukowanie gotowych zaproszeń i oczywiście wybór przekąsek. Zobaczcie o czym jeszcze trzeba pamiętać organizując kinderbal!

Sprawdź również kalendarz rozwoju dziecka >>

Kinderbal powinien mieć motyw przewodni

Planując kinderbal, czy to ma być zabawa karnawałowa dla dzieci czy urodziny dziecka, najlepiej zacząć od obmyślenia motywu przewodniego dla całej balowej scenerii. Dzięki temu nawet proste dekoracje i ozdoby, wybrane według określonego klucza, będą tworzyły spójną całość. Może to być na przykład postać ukochanego bohatera dziecięcych bajek, którą pojawi się w formie różnego rodzaju akcesoriów (balony, serwetki, kubki).

Częstym motywem przewodnim kinderbali są grochy. Taki wzór może być widoczny w wielu miejscach: na obrusie, okrągłych talerzykach i kubeczkach. Karteczki z imionami dzieci ustawione przy każdym nakryciu też mogą mieć okrągły kształt, nawiązując do motywu przewodniego.

Konsekwentnie trzymamy się nie tylko wzoru, ale też kolorystyki, wybierając ozdoby i drobiazgi w konkretnych barwach, tak aby cała dekoracja wyglądała spójnie i estetycznie. Naklejone na kubkach pierwsze litery imienia każdego z dzieci, ułatwi im odnalezienie swojego miejsca przy stole. Uatrakcyjnieniem dziecięcej scenografii mogą być balony, serpentyny i papierowe czapeczki w kolorystyce zgodnej z motywem przewodnim przyjęcia. 

Pomysły na fajne zabawy dla przedszkolaków w domu i na spacerze >>

Nie przegap

Dekoracje na kinderbal

Obowiązkowym elementem każdego przyjęcia dla dzieci są dekoracje. Najpopularniejszym sposobem, który sprawi, że pokój zamieni się w sale zabaw będzie rozwieszenie w nim balonów i serpentyn. Warto w szczególny sposób udekorować krzesełko dziecka, które obchodzi urodziny. W ten sposób dodatkowo podkreślimy, że to jego święto. Dekoracje na kinderbal możemy rozwieszać na ścianach np. w formie girlandy, pod sufitem i oczywiście na stole z przekąskami. Dekoracja stołu jest bardzo ważna, jeśli będzie na nim kolorowo dzieci chętniej będą sięgały po przekąski. 

Menu na kinderbal

Przekąski dla dzieci muszą być dokładnie przemyślane i zaplanowane. Szczególnie, jeśli zależy nam na tym, aby były zdrowe i wyglądały estetycznie. W końcu nie od dziś wiadomo, że dzieci są wzrokowcami. Ładnie przygotowane i podane przystawki sprawią, że maluchy będą chętnie po nie sięgać. Kanapki przypominające misie, jajka-biedronki, mandarynki-dynie czy babeczki i ciasteczka ze specjalnymi dekoracjami to najpopularniejsze przekąski dla dzieci na kinderbale czy przyjęcia urodzinowe. Przygotowanie jedzenia na przyjęcie wcale nie jest trudne - wystarczy, że wcześniej zaplanujemy przekąski i zrobimy listę zakupów. 

Przyjęcie urodzinowe dla dzieci. Jakie przekąski przygotować na urodziny dla dziecka? >>

Polecamy wideo: Zdrowe przekąski dla dzieci

Oparte na materiałach serwisu: www.urzadzamy.pl Aktualizacja: 2016-12-06 Publikacja: 2011-12-16
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.