Kinderbal: jak udekorować potrawy i stół na przyjęcie dla dzieci

Twoje dziecko chce zaprosić kolegów na kinderbal, a ty nie wiesz jakie potrawy wybrać, jak je udekorować? Zaskocz małych imprezowiczów i zrób przyjęcie dla dzieci z prawdziwego zdarzenia! Pociąg z kanapek, babeczki z motylem, słodka karta dań, goście specjalni... Zabierz dzieci w bajkową krainę z ich snów i spraw, by bal był dla nich niezapomnianym przeżyciem.

Kinderbal powinien mieć motyw przewodni

Planując kinderbal, czy to ma być zabawa karnawałowa dla dzieci czy urodziny dziecka, najlepiej zacząć od obmyślenia motywu przewodniego dla całej balowej scenerii. Dzięki temu nawet proste dekoracje i ozdoby, wybrane według określonego klucza, będą tworzyć spójną całość. Może to być na przykład postać ukochanego bohatera dziecięcych bajek, którą wpleciesz w karnawałowe akcesoria.

Motywem przewodnim naszej galerii zdjęć są kółka. Taki wzór widoczny jest w wielu miejscach: na kolorowej ceracie, okrągłych talerzykach i kubeczkach, na których sami namalowaliśmy czerwone kółka. Karteczki z imionami dzieci ustawione przy każdym nakryciu też mają okrągły kształt.

Konsekwentnie trzymamy się nie tylko kolistego wzoru, ale też kolorystyki, wybierając ozdoby i drobiazgi w barwach czerwieni i żółci. Naklejone na kubkach pierwsze litery imienia każdego z dzieci, ułatwi im odnalezienie swojego miejsca przy stole. Uatrakcyjnieniem dziecięcej scenografii są "zaproszone" do stołu żyrafy. Długoszyje elegantki wycięte z papieru ozdabią oparcia krzeseł. Idealną dekoracją są także wizytowniki z masy solnej z imionami dzieci.

Kinderbal: fantazyjne menu dla dzieci to podstawa

Dziecięce menu powinno być skomponowane szczególnie starannie i podane tak fantazyjnie, by zachęcało do jedzenia nawet największego niejdaka. Lwie kanapki, pociąg z kanapek, babeczki ze słodkim motylem spełniają wszystkie te wymogi. Do dzieła!

Oparte na materiałach serwisu: www.urzadzamy.pl Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2011-12-16
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.