Kreatywne zabawy z dzieckiem na śniegu: przegląd zabawek dla dzieci na zimę [GALERIA]

Zima kojarzy się nam z siedzeniem w domu pod ciepłym kocem. Jednak, gdy pogoda temu sprzyja warto wyjść z pociechą na zewnątrz. Nawet przy minusowej temperaturze można wymyślić kreatywne zabawy z dzieckiem na śniegu. Przedstawiamy nasz przegląd zabawek dla dzieci na zimę, które sprawiają radość również podczas chłodnych dni.

Okres zimowy to nie tylko ciepły napój, koc i ulubiona książka. Jeśli posiadasz dziecko na pewno zauważysz, że niektóre zabawki zaczynają mu się nudzić. Warto wtedy wyjść z pociechą na zewnątrz. Wbrew pozorom minusowa temperatura może zahartować dziecko, więc nie powinnaś obawiać się przeziębienia. Wystarczy odpowiednio dobrać ubranie tak, aby dziecko ani nie zmarzło ani się nie przegrzało. Również zimą można wymyślić wiele kreatywnych zabaw z dzieckiem na śniegu poprzez tradycyjne lepienie bałwana, aż do budowania największego iglo. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji na zimowe zabawy oraz akcesoria, które mogą wam się przydać.

>> Czy wychodzić z dzieckiem, gdy jest mróz?

Kreatywne zabawy z dzieckiem na śniegu: lepienie bałwana i bitwa na śnieżki

Chyba każdy w życiu chociaż raz ulepił swojego własnego bałwana. Jest to kreatywna zabawa z dzieckiem na śniegu, która pobudza jego wyobraźnię. Do tej zabawy nie potrzeba wielu akcesoriów. Wystarczy zebrać kilka przedmiotów imitujących ręce (np. gałązki), kapelusz (np. garnek lub nie używane elementy garderoby) oraz nos (np. marchewka). Wasz wspólny wysiłek fizyczny szybko zostanie wynagrodzony uśmiechem nowego przyjaciela, który stworzyć możecie z kamieni lub kawałków węgla. A żeby bałwan był odporny na warunki atmosferyczne, w których przebywa dołączcie do jego stylizacji rękawiczki i szalik.

Zapewne również w trakcie twojego własnego dzieciństwa wielokrotnie odbywały się bitwy na śnieżki. Jest to najpopularniejsza zimowa zabawa, do której nie potrzeba żadnych akcesoriów. Wystarczy zebrać wszystkie dzieci i wytłumaczyć im zasady gry. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na to, czy pociechy nie są zbyt agresywne przy zabawie i nikt nie został przemoczony od śniegu.

>> 6 rad na udany spacer zimowy z dzieckiem

Kreatywne zabawy z dzieckiem na śniegu: zjeżdżanie na sankach

Zjeżdżanie z górki na sankach to również kreatywna zabawa z dzieckiem na śniegu. Rodzice często myślą, że w większych miastach trudno jest znaleźć miejsce na tego typu zabawy. Jednak i w takich miejscowościach z pewnością zlokalizujecie coś dla siebie. Z górki można zjeżdżać zarówno na sankach, ślizgach (jabłkach), a także na nartosankach. Wszystko zależy od wieku twojego dziecka i poziomu jego samodzielności.

Kreatywne zabawy z dzieckiem na śniegu: własne, oryginalne pomysły

Okres zimowy to idealny moment na wymyślnie własnych kreatywnych zabaw z dzieckiem na śniegu. Pobudź swoją wyobraźnię i zachęć pociechę do wyjścia na zewnątrz nawet w chłodne dni. Ze śniegu możecie stworzyć nie tylko bałwana, ale i np. ulubionych bohaterów bajek czy chociażby aniołka lub jakiegoś zwierzaka. Jeśli w zabawie uczestniczy kilkoro dzieci warto zorganizować jakiś konkurs z nagrodami. Może to być rzucanie śnieżkami do celu, jak najszybsze zjechanie z górki czy budowa największego iglo. Zwróć też uwagę na to, że śnieg z powodzeniem może zastąpić piaskownicę. Wystarczy, że zabierzecie z domu łopatki, foremki i wiaderka, a zabawom nie będzie końca! Jeżeli jednak na prawdę nie masz już pomysłów wybierz się z dzieciakami na lodowisko. Nauka nowej umiejętności będzie dla nich nie lada wyzwaniem, ale też sprawi wiele radości.

>> Kreatywne zabawy z dzieckiem w domu

Aktualizacja: 2017-01-18 Publikacja: 2017-01-16
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.