Kulodrom: co to za zabawka i dlaczego warto ją kupić dziecku? [GALERIA]

Kulodrom - tej nazwy prawie nikt nie kojarzy, ale kryjącą się pod nim zabawkę znają wszyscy. Jest to drewniamny tor, po którym poruszają się metalowe kulki. Każdy z nas miał taką zabawkę w swojej kolekcji klocków. Zadbaj o to, aby i twoje dziecko poznało zalety kulodromu!

Kulodrom to zabawka, która sprawdzi się zarówno dla 2,5 czy 10-latka. Do zabawy może przyłączyć się cała rodzina, a budowanie odpowiedniego toru według schematu to nie lada wyzwanie. Obserwowanie, jak kula przemierza utworzoną przez was trasę sprawi wszystkim wiele radości.

>> Klocki dla dzieci: 10 najciekawszych propozycji [GALERIA ZDJĘĆ] >>

Kulodrom: jak działają te zabawki?

Kulodromy to zabawki, które mogą zająć dziecko na długie godziny. Zabawka składa się z drewnianego toru, po którym można toczyć kulki. Na trasie napotykają czasami różne przeszkody jak np. wiatraki, co sprawia dzieciom jeszcze więcej radości. Obserwują losy bili i cierpliwie wyczekują co stanie się z nią na samym końcu. Kulodromy tworzone są w przeróżnych zestawach, które zazwyczaj można ze sobą łączyć i tworzyć dłuższe trasy.

>>  Zabawki do wózka: nasze propozycje [GALERIA] >>

Kulodrom: jak wpływa na rozwój dziecka?

Zabawki konstrukcyjne wpływają przede wszystkim na wyobraźnię i kreatywność dziecka. Możliwość łączenia klocków czy budowania torów to ulubione zajęcie każdej pociechy. Kulodromy ponadto usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową najmłodszych członków rodziny oraz urozmaicają zabawę zwykłymi klockami.

>> Zabawki interaktywne dla dzieci: jak działają i jak je wybierać? [10 propozycji] >>

Kulodrom: na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przy wyborze odpowiedniego kulodromu dla swojego dziecka zwróć uwagę na jego wiek. Małe dzieci na pewno zadowolą się krótką zjeżdżalnią, po której bez końca można puszczać kulki. Starsze dzieci szybko znudzą się taką zabawą, więc potrzebują długiego toru z przeszkodami. Wybierz kulodrom z szerokimi możiwościami konstrukcji, który zabosrbuje pociechę na cały dzień.

 

Aktualizacja: 2016-08-12 Publikacja: 2016-01-15
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.