Łyżwy dziecięce: jakie wybrać dla chłopców? [10 propozycji]

Zakup łyżew dziecięcych nie jest niestety na lata. Sprawdź, jak dobrać idealny sprzęt dla twojego dziecka, aby przetrwał kilka sezonów i nadal spełniał swoje zdanie.  

Łyżwiarstwo to dyscyplina, która może dziecko nauczyć wielu przydatnych w sportowym życiu umiejętności. Swoją przygodę na lodowisku mogą zacząć już dzieci w wieku 4-5 lat.

Łyżwy dziecięce: co wziąć pod uwagę przy wyborze?

Przy wyborze odpowiednich łyżew dziecięcych zwróć uwagę przede wszystkim na rozmiar stopy dziecka. But musi idealnie przylegać do nogi i stabilnie ją utrzymywać. Wiele modeli ma wbudowaną opcję zmiany wiekości, dzięki czemu dany sprzęt posłuży przez kilka sezonów. Skontroluj również zapięcie łyżew. Ważne jest, aby było ono łatwe w obsłudze dla dziecka, najlepiej jeśli będą to rzepy.

>> Czytaj także: Łyżwy dla dzieci: jakie wybrać dla dziewczynek? [10 propozycji] >>

Łyżwy dziecięce: jakie modele i kolory są najmodniejsze wśród chłopców?

Wśród chłopców prym wiodą czarne łyżwy z domieszką innego koloru. Dużą popularnością cieszą się szare lub granatowe buty. Na sklepowych półkach można spotkać też sprzęt z nadrukowanym motywem z ulubionej bajki dziecka. Takie łyżwy sprawią mu na pewno dużo radości i zachęcą do spróbowania nowego sportu.

>> Czytaj także: Narty dla dziecka: jak wybrać narty dla dziecka? [GALERIA] >>

Łyżwy dziecięce: gdzie je kupić?

Łyżwy dziecięce można kupić w salonach sportowych lub on-line. Jeżeli nie chodzisz z dziećmi często na lodowisko, lepiej będzie wypożyczyć sprzęt na miejscu. Zaoszczędzisz tym samym zbędnego wydatku. W przypadku, gdy twoja pociecha uwielbia tą dyscyplinę, warto jednak zainwestować. Warto skorzystać z aukcji w internecie - sprzedający oferują naprawdę duży wybór sprzętów.

>> Czytaj także: Zimowy spacer: co zrobić, by dziecku było ciepło? >>

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-12-21
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.