Majówka: jak ją tanio zorganizować?

majowka

Majówka lada dzień. Nie masz pomysłu jak spędzić długi weekend, by nie nadszarpnąć domowego budżetu? Skorzystaj z naszych porpozycji spędzenia majówki w rodzinnym gronie.

W tym roku majówka przypada dość późno. 1 maja wypada w niedzielę, więc mamy tylko 4 dni na wypoczynek, jesli oczywiście weźmiemy dzień urlopu w poniedziałek. Warto jednak mimo wszystko zorganizować krótką wycieczkę na weekend, aby oderwać się od natłoku codziennych obowiązków.

Majówka 2016: w mieście

Nawet jeśli nigdnie nie wyjeżdżacie na majówkę, nie ma co siedzieć w domu. Warto zaplanować sobie ten czas aranżując spacery po mieście, parkach czy wybrać sie na wycieczkę rowerową. Coraz więcej miast proponuje swoim mieszkańcom ciekawe trasy rowerowe. Na stronach internetowych miast czy gmin warto sprawdzić jakie atrakcje dla dzieci oferuje miasto na te dni wolne. A może w waszej okolicy jest niewielkie jeziorko czy ciekawy park? Nawet zwykły spacer może stanowić doskonały wstęp do wakacji.

Polecamy też

Majówka 2016: zorganizuj wypad za miasto

Jeśli tęsknimy za łonem natury, warto zastanowić się nad tym, by w czasie długiego weekendu majowego zorgnizować wypad za miasto. Może jakieś gospodarstwo agroturystyczne? Dzieciaki na pewno ucieszą się z atrakcji znajdujących się w takim miejscu. Dobrym pomysłem może być zorganizowanie wycieczki rowerowej gdzieś dalej, np. przetransportować rowery samochodem lub pociągiem. Oczywiście taką wycieczkę dobrze jest wcześniej sobie zaplanować.

Majówka 2016: jak spędzić ją w domu?

Nawet jeśli podczas majówki nie mamy ochoty nigdzie się wybierać albo pogoda nie bardzo dopisuje, warto atrakcje zapewnić sobie we własnych czterech ścianach. Może trzeba odkurzyć stare gry albo książki, które zalegają na półkach i czekają, by je w końcu przeczytać? Wbrew pozorom dzieciaki mogą być zainteresowane zrobieniem generalnych porządków we własnym pokoju. Na pewno znajdą wiele dawno niewidzianych skarbów.

Aktualizacja: 2016-06-28 Publikacja: 2016-04-19
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.