Piosenki o zimie dla dzieci: 5 najbardziej znanych utworów!

muzyka, piosenki
fot.: Thinkstock
Piosenki o zimie dla dzieci skupiają się na urokach tej pory roku oraz wyjątkowym świątecznym czasie.

Piosenki o zimie dla dzieci możesz wykorzystać zarówno podczas zajęć w przedszkolu, jak i domowych zabaw. Przedstawiamy więc 5 propozycji piosenek o zimie dla dzieci, które cieszą się wśród najmłodszych największą popularnością.

Piosenki dla dzieci mają duży walor edukacyjny, wpływają też na ich rozwój. Dzieci, ku uciesze bądź utrapieniu rodziców, zazwyczaj uwielbiają śpiewać. Reperauar, z którego mogą korzystać, jest ogromny, tak jak i liczba piosenek skierowanych właśnie do najmłodszych. Niemałą część z nich stanowią piosenki opisujące poszczególne pory roku. Dziś przedstawiamy więc 5 propozycji piosenek o zimie dla dzieci, które, jak sądzimy, spodobają się waszym pociechom!

Przeczytaj również: Zimowy spacer - co zrobić, by dziecku było ciepło?

Piosenki o zimie dla dzieci: "Kraina Lodu" - "Mam tę moc"

"Kraina Lodu" to bajka, która w ostatnich latach podbiła serca nie tylko najmłodszych widzów. Jej piosenką przewodnią jest utwór "Mam tę moc", który w polskiej wersji językowej wykonuje Katarzyna Łaska, wokalistka i aktorka dubbingowa. Natomiast w oryginale utwór nosi tytuł "Let it go", a wykonuje go Idina Menzel. Treść piosenki opowiada o wierze we własne siły, o tym, że nie należy się poddawać oraz przejmować opiniami innych, gdy dążymy do spełnienia swoich marzeń. Najważniejsze, to słuchać głosu swojego serca, tak jak główna bohaterka "Krainy Lodu" Elsa.

Piosenki o zimie dla dzieci: "Kraina Lodu" - "Mam tę moc" - piosenki możesz posłuchać w tym miejscu

Piosenki o zimie dla dzieci: Maria Konopnicka - "Zima zła"

"Hu! Hu! Ha! Nasza zima zła!" - któż z nas nie zna słów tej popularnej piosenki dla dzieci? Już od wielu lat kolejne pokolenia Polaków uczą się jej na pamięć, jednak nie wszyscy wiedzą, że początkowo utwór ten funkcjonował jako wiersz, a jego autorką jest słynna pisarka Maria Konopnicka. W wierszu znajdziemy wszystko, co z zimą nam się kojarzy: śnieg, oszronione gałęzie, zimno i wicher. Piosenka była już wykonywana przez wielu wykonawców, m. in. słynną Majkę Jeżowską, a przede wszystkim przez liczne dzieci w szkołach i przedszkolach.

Piosenki o zimie dla dzieci: "Zima zła" - piosenki możesz posłuchać w tym miejscu

Przeczytaj również: Co robić zimą w domu z dzieckiem? 5 propozycji

Piosenki o zimie dla dzieci: Majka Jeżowska - "Kochany Panie Mikołaju"

Czy ktoś wyobraża sobie zimę bez świętego Mikołaja i bez świąt Bożego Narodzenia? W Polsce na pewno o to trudno, dlatego w naszym rankingu najpopularniejszych piosenek o zimie dla dzieci nie mogło zabraknąć słynnego hitu Majki Jeżowskiej "Kochany Panie Mikołaju". Piosenka ma już 20 lat - powstała w 1995 roku - i nieustannie cieszy się powodzeniem wśród najmłodszych. Przede wszystkim dzięki swojej rytmiczności i łatwo zapamiętywalnemu tekstowi, którego autorem jest Tymon Borczyński.

Piosenki o zimie dla dzieci: "Kochany Panie Mikołaju" - piosenki możesz posłuchać w tym miejscu

Piosenki o zimie dla dzieci: Kayah - "Ding Dong"

"Ding Dong" to natomiast dość nowy utwór, wykonywany przez Kayah. Opowiada o tym, co w zimie najpiękniejsze - czasie oczekiwania na święta, o tym, że ten piękny okres działa nie tylko na najmłodszych, ale i ich rodziców, a nawet dziadków. Boże Narodzenie sprawia, że w końcu cała rodzina spotyka się razem, wszyscy cieszą się swoją obecnością, wręczają sobie prezenty. Autorką słów do "Ding Dong" jest Kayah, a muzykę skomponowali Krzysztof Pszona i Patrycja Żbikowska.

Piosenki o zimie dla dzieci: "Ding Dong" - piosenki możesz posłuchać w tym miejscu

Przeczytaj również: Pomysły na zimowe zabawy z dzieckiem w śniegu

Piosenki o zimie dla dzieci: Anna Jurksztowicz - "Zima lubi dzieci"

"Zima lubi dzieci" to piosenka stworzona przez dwoje artystów zasłużonych dla polskiej muzyki. Słowa napisał Jacek Cygan, a utwór zaśpiewała Anna Jurksztowicz. Tym razem zima została przedstawiona pozytywnie - jako czas, w którym nasze serca topnieją, mimo że za oknem śnieg i lód. "Zima lubi dzieci" to też piosenka o tym, ża ta pora roku jest wprost stworzona dla najmłodszych: mogą lepić bałwana i bawić się wśród płatków śniegu.

Piosenki o zimie dla dzieci: "Zima lubi dzieci" - piosenki możesz posłuchać w tym miejscu

Aktualizacja: 2016-08-20 Publikacja: 2015-12-15
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.