Pojazdy dla dzieci: które warto wybrać dla dziecka? [GALERIA]

Pojazdy dla dzieci to kultowe zabawki od wielu pokoleń. Każdy chłopiec miał przynajmniej kilka samochodzików wyścigowych lub auta zdalnie sterowane. Sprawdź, jaki model warto wybrać dla swojego dziecka.

Pojazdy dla dzieci to zabawki, które w życiu małego mężczyzny pojawiają się już od najmłodszych lat. Ojcowie od początku uczą swoje dzieci poszczególnych marek samochodowych i innych zagadnień związanych z motoryzacją. Odpowiednie auto zabawkowe należy wybrać, przestrzegając kilku ważnych zasad.

>> Zabawki do wózka: nasze propozycje [GALERIA]

Pojazdy dla dzieci: jakie umiejętności w dziecku rozwijają?

Pojazdy zdalnie sterowane uczą dziecko kontrolowania. Pociecha musi dokładnie obserwować, gdzie zmierza samochód, aby uniknąć zderzenia z meblami lub ścianą. Modele samolotów czy statków są idealną zabawką do nauki koncentracji. Satysfakcji ze złożonego dokładnie pojazdu nie można opisać słowami, a i zapewne twój partner wciągnie się w dopasowywanie elementów na wiele godzin.

>> Zabawki-figurki - które warto kupić dzieciom?

Na co zwracać uwagę podczas kupna pojazdu dla dzieci?

Przy zakupie sprawdź dokładnie do jakiego wieku przeznaczona jest dana zabawka. Nie kupuj niemowlakowi samochodu, który trzeba najpierw złożyć, ponieważ zestaw może zawierać małe kawałki, co grozi ryzykiem połknięcia. Dla najmłodszych lepsze będą duże auta, które mają owalny kształt bez wyraźnie zaznaczonych krawędzi. Zazwyczaj takie modele wygrywają wesołe melodie, które umilą zabawę dziecku.

>> Kosze na zabawki dziecięce: jak przechowywać zabawki w pokoju dziecka?

Pojazdy dla dzieci: jakich produktów nie wybierać?

Spróbuj trafić w gust dziecka. Jeśli nie przepada ono za samolotami, skup się na samochodach i odwrotnie. Nie wybieraj też zabawek przeznaczonych dla młodszych chłopców, ponieważ takie auto szybko się znudzi i zostanie rzucone w kąt. Jeżeli stawiasz na pojazdy zdalnie sterowane, ich wielkość musisz dobrać do metrażu swojego mieszkania. Mały samochodzik będzie przemykał między meblami, ale zgubi się na dużej powierzchni. Za to większa terenówka nie może manewerować pośród przeszkód, więc lepsza będzie dla niej otwarta przestrzeń.

Polecamy wideo: Bezpieczne zabawki!

Aktualizacja: 2016-09-01 Publikacja: 2016-02-12
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.