Pomysły na prezenty dla dziecka - na co zwracać uwagę przy wyborze prezentu dla dziecka?

Zabawki dla dzieci

Wybranie prezentu dla dziecka nie zawsze jest łatwe, szczególnie jeśli chcemy aby zabawka miała również funkcję edukacyjną. Zobacz, na co zwracać uwagę przy wyborze prezentu dla dziecka i dlaczego warto kupować zabawki z kategorii wiekowej przeznaczonej dla dziecka!

Na co zwracać uwagę przy wyborze prezentu dla dziecka?

Zabawki dla dzieci powinny być przede wszystkim dostosowane do wieku dziecka. Jeślimaluch dostanie zabawkę, która wymaga od niego umiejętności, których jeszcze nie posiada nie będzie chciał się nią bawić i szybko się do niej zniechęci. Z kolei starsze dzieci nie lubią bawić się zabawkami przeznaczonymi dla najmłodszych, ponieważ są już na innym poziomie rozwoju i nie są one dla nich interesujące. Producenci zabawek zawsze umieszczają na opakowaniu kategorię wiekową dla której jest przeznaczony dany produkt. Przed zakupem zabawki dla dziecka warto wziąć pod uwagę tę informację. 

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze zabawki dla dziecka jest bezpieczeństwo. Na zabawkach, które spełniają wymagania bezpieczeństwa obowiązujące w Unii Europejskiej powinnien być umieszczony znak CE. Bardzo ważne jest również sprawdzenie zabawki przez rodzica. Trzeba sprawdzić czy produkt przeznaczony dla dziecka nie ma ostrych krawędzi czy wystających elementów, które mogą spowodować uraz. Małym dzieciom nie można kupować zabawek z małymi elementami, ponieważ istnieje duże ryzyko połknięcia czy zadławienia. 

Ważnym kryterium przy zakupie zabawki dla dziecka na który najczęściej zwracają uwagę rodzice jest element edukacyjny. W końcu idealna zabawka to taka, która nie tylko bawi, ale i uczy. Wiele zabawek ma różnego rodzaju elementy, które sprawiają, że dziecko może rozwijać swoje umiejętności lub zdobywać nowe. Takie interaktywne zabawki to doskonały pomysł na prezent dla dziecka. Zobaczcie nasze propozycje prezentów dla dzieci!

 

Zabawki dla dzieci Trefl
Trefl

Zabawki dla dzieci, Trefl.

W portfolio marki Trefl znajdziemy wiele ciekawych produktów dopasowanych do wieku dziecka. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują puzzle, gry planszowe i zabawki dla dzieci. Produkty marki Trefl zapewniają zabawę i przygodę dla całej rodziny.

Zabawka edukacyjna dla najmłodszych - Migocząca Hula-Kula

Edukacyjna zabawka Migocząca Hula-Kula, świetnie rozbudza ciekawość i chęć do poznawania świata. Maluchy bardzo chętnie sprawdzą jej funkcje i efekty specjalne, a te są naprawdę ciekawe. Po pierwsze – ruch. Specjalnie zaprojektowany mechanizm samoczynnie wprawia kulę w ruch, co stanowi zachętę dla dzieci do rozwijania swojej motoryki i stawiania pierwszych kroków. Maluchy z radością gonią za kulą, za co zostają nagradzane światłami i dźwiękami.

Dodatkowa edukacja poprzez wesołą zabawę. Kiedy dzieci usiądą przy kuli, mogą przyciskać guziki. Usłyszą wówczas nazwy cyfr, zwierzątek, a także zabawne piosenki i melodie. Zabawka zapozna również z podstawowymi kształtami i kolorami. Migocząca Hula-Kula świetnie symuluje zmysł dotyku, dzięki wypukłym zwierzątkom oraz wystającym tasiemkom.

Interaktywna zabawka jest w polskiej wersji językowej i posiada 2 poziomy głośności. Dodatkową wygodą jest automatyczne wyłączenie, w celu oszczędzania baterii. Migocząca Hula-Kula to wspaniały pomysł na prezent dla dziecka. Kula przeznaczona jest dla dziewczynek i chłopców, którzy ukończyli 6 miesiąc życia.

Migocząca hula kula
Trefl

Migocząca Hula-Kula Trefl. Migocząca Hula-Kula to interaktywna zabawka dla dzieci, która świetnie stymuluje i zachęca do rozwoju. Zabawka zachwyci Twojego malucha i przygotuje go do stawiania pierwszych kroków.

Roztańczone Biedroneczki - nauka cyfr i kształów

Roztańczone Biedroneczki to zabawka, która zapozna dziecko z pierwszymi cyframi, nazwami kształtów i przedmiotów. Zamocowany przy zabawce sznurek do ciągnięcia pozwoli zabrać biedroneczki wszędzie tam, gdzie ma ochotę powędrować mały obieżyświat.

Mama biedronka i jej maleństwo sprzyjają pozytywnemu kojarzeniu w relacji mama-dziecko. Zabawka odtwarza wesołe melodie i piosenki. Będzie to z pewnością trafiony pomysł na prezent dla małego dziecka. 

Zabawka zapewnia różne warianty zabawy (przycisk muzyki: energiczne dźwięki i melodie, przycisk efektów dźwiękowych: usłysz cudowne odgłosy natury, 6 klocków o różnych kształtach i odpowiadające im otwory z przyciskami). 

Roztańczone biedroneczki
Trefl

Roztańczone biedroneczki, Trefl.

Wywrotka Małego Budowniczego czyli pomysł na prezent dla chłopca

Licz i baw się z Wywrotką Małego Budowniczego. Wrzuć kolorową kulkę do specjalnego otworu na wywrotce, aby usłyszeć nazwy cyfr oraz naciśnij duże kolorowe przyciski, aby poznać kolory i nazwy narzędzi. Rozładuj wywrotkę i rozpocznij zabawę od nowa! Zabawka przeznaczona dla dzieci od 6-36 miesięcy!

Zabawka posiada specjalny otwór, który liczy kolorowe kulki; 3 kolorowe przyciski: włączają melodie, uczą nazw narzędzi i kolorów oraz chowany sznurek. Łatwo dostępny, gdy dziecko już podrośnie.

Wywrotka Budowniczego
Trefl

Wywrotka Budowniczego, Trefl. Jadę w daleką drogę wożę ładunki tam i tu!

Pchacz Gawędziarz - idealny pomysł na prezent

Pchacz Gawędziarz łączy funkcję pchacza i panelu edukacyjnego w jednej zabawce. Trwałe wykonanie zapewnia dziecku wsparcie przy nauce stawiania pierwszych kroków. Panel edukacyjny można w każdej chwili zdjąć i staje się wówczas osobną zabawką. Pchacz Gawędziarz pomoże zapoznać malucha z pierwszymi słowami, literami, cyframi i kształtami. Funkcja automatycznego wyłączenia oszczędza baterie. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 9-36 miesięcy.

Funkcjonalne i trwałe wykonanie zapewnia długą i bezpieczną zabawę dla dziecka. Z kolei dzięki regulacji poziomu dźwięków rodzice moga dostosować głośność, tak aby była odpowiednia dla dziecka. Przełącznik regulacji prędkości na kółkach pozwala dostosować zabawę do umiejętności dziecka. Pchacz Gawędziasz to pomysł na prezent dla dziecka, który posłuży przez długi czas. 

Pchacz Gawędziarz
Trefl

Pchacz Gawędziarz, Trefl. "Tuż przy nóżce, nóżka staje. Dziś wesoło świat poznaję!"

Książeczka dla dzieci - Moje pierwsze rymowanki

Fascynująca książeczka z wierszykami dla dzieci to doskonały pomysł na prezent na Dzień Dziecka. Książeczka posiada kolorowe obrazki, podświetlane przyciski i wspaniałe piosenki. Maluszek może sam przewracać strony i słuchać swoich ulubionych piosenek. Podczas zabawy dziecko rozwinie zmysły: wzroku, słuchu i dotyku. Starannie zaprojektowane i wykonane z dobrego materiału strony książeczki są odporne i będą służyć przez długi czas.

Moje pierwsze rymowanki
Trefl

Moje pierwsze rymowanki, Trefl. 

Aligator Edukator - zabawka, która uczy i bawi

Aligator Edukator  to zabawka dla dzieci, która uczy nazw liter i ich dźwięków. Posiada 5 wariantów zabawy, które można zmieniać poprzez obracanie świecącego ogonka. Uczy przedmiotów, nazw zwierząt oraz ich głosów.

Podczas ciągnięcia Aligator wydaje odgłosy chrupania oraz porusza zabawnie głową. Kolorowe przyciski-literki uczą liter oraz nazw przedmiotów. Z kolei "Gimnastyka języka" to wesoła zabawa wprowadzająca zabawnie brzmiące zdania, pomagając w nauce wymowy. Zabawka daje możliwość schowania sznurka w specjalnych schowku.

Aligator Edukator
Trefl

Aligator Edukator, Trefl.

Stoliczek edukacyjny - praktyczna zabawka dla dzieci

Stolik edukacyjny to jedna z najpopularniejszych, interaktywnych zabawek dla dzieci. Stoliczek oferuje aż 6 stacji do zabawy. Można się przy nim bawić na dwa sposoby: na siedząco i na stojąco.

Zabawka dla dziecka uczy cyfr, liter, kształtów, kolorów, a przyciski pianinka uczą gamy muzycznej i kolorów. Przesuwanie dużych kolorowych kulek pomaga rozwijać koordynację oko-ręka. Telefonik i zdejmowana słuchawka uczą cyfr oraz zachęcają do odgrywania ról. Interaktywna książeczka posiada przewracane strony, uczy liter i kształtów, wygrywa wesołe piosenki.

Z kolei przesuwane wskazówki zegara uczą nazywania rutynowych czynności odbywających się w ciągu dnia. Stolik edukacyjny idealnie sprawdzi się w roli prezentu na Dzień Dziecka czy urodziny. 

Stoliczek edukacyjny
Trefl

Stoliczek edukacyjny, Trefl. 

Aktualizacja: 2017-07-24 Publikacja: 2017-07-24
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
Artykuł powstał przy współpracy z: Trefl
Trefl
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.