Przebranie na Halloween: 10 propozycji strojów na Halloween dla dziecka

Przebranie na Halloween to jeden z niezbędnych elementów udanej zabawy. Święto największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych, jednak i w Polsce zyskuje coraz więcej zwolenników. Prezentujemy więc 10 propozycji przebrania na Halloween, które powinny spodobać się dzieciom!

Przebrania na Halloween zazwyczaj zawiera w sobie elementy, których widok ma przestraszyć innych uczestników zabawy. Są więc duchy, pająki, dynie, czarne koty, czarownice i kościotrupy. Uczestnicy halloweenowej zabawy chętnie też przebierają się za znane osoby. Dzieci chętnie wybierają przebrania na Halloween w formie różnych straszydeł bądź przypominające ulubionych bajkowych bohaterów i chodzą od drzwi do drzwi, zbierając cukierki.

Skąd się wzięła tradycja Halloween?

Tradycja przebierania się podczas święta Halloween wywodzi sie od Celtów. Wierzyli oni ,że w noc 31 października duchy przechodzą do świata żywych i nas odwiedzają. Ludzie przebierali się wtedy w czarne kostiumy. Uważano, że gdy zmora ich zauważy, pomyśli, że ma do czynienia z innym duchem i da im spokój. Z czasem tradycja ta przerodziła się w przebieranie za duchy, kościotrupy i inne upiory.

Czytaj także: Co założyć na bal halloweenowy? 

Nie przegap

Jakie dziecięce stroje na Halloween są najpopularniejsze?

Wśród chłopców najpopularniejszym przebraniem na Halloween są potwory - mumie, zombie, kościotrupy. Chętnie też przebierają się oni za superbohaterów takich jak Batman, Spiderman czy Anakin Skywalker. Dziewczynki w ostatnich latach przypominają podczas Halloween licealistki z Monster High. Najmłodsze dzieci częściej wybierają jednak przebranie na Halloween, dzięki któremu przypominają wróżki, księżniczki, syrenki lub wszelkie zwierzątka.

Czytaj także: Najbardziej oryginalny strój dla dziecka - przestrasz wszystkich!

Polecamy też

Gdzie kupić przebranie na Halloween?

Przebranie na Halloween można kupić np. w internecie. Jest tam wiele propozycji, więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Niestety minusem takiego sposobu kupowania jest fakt, że możesz nie trafić z rozmiarem lub będzie konieczność dokupienia niektórych akcesoriów, niewchodzących w skład zestawu. Istnieje również wiele sklepów stacjonarnych z takimi kostiumami oraz dodatkami do różnych stylizacji. Jednak zakup kostiumu dla dziecka na jeden raz, które zapewne w przyszłym roku będzie chciało być przebrane za co innego, nie zawsze się opłaca. Strój kosztuje zazwyczaj w granicach 100-300 zł, a nie każdego na to stać. Z pomocą przychodzą w takich przypadkach wypożyczalnie kostiumów halloweenowych. Możesz pójść do takiego miejsca z dzieckiem, które na pewno wybierze tam idealną propozycję dla siebie, a ty nie będziesz musiała co roku wydawać dużej kwoty na coś, co dziecko założy najwyżej kilka razy.

Czytaj także: Urządź dla dziecka przyjęcie na Halloween 

Polecamy wideo: jak można ozdobić pokój dziecka na Halloween?

Aktualizacja: 2016-10-18 Publikacja: 2016-10-18
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.