Sanki dla dzieci ze śpiworkiem: jak wybierać sanki dla niemowląt? [GALERIA]

Wybór sanek dla dzieci ze śpiworkiem to bardzo ważna kwestia. Należy zwrócić uwagę na to, aby były one wystarczająco bezpieczne. Takie są właśnie modele ze śpiwotkami - przeznaczone dla mniejszych dzieci, które jeszcze nie potrafią zjeżdżać.

Ważne, aby sanki dla dzieci ze śpiworkiem były wystarczająco ciepłe na długie, zimowe spacery. Zadbaj również o bezpieczeństwo swojej pociechy, czyli o dobre dopasowanie i przymocowanie ocieplacza.

Sanki dla niemowląt: czy jest sens kupować?

Sanki dla niemowląt to dobre rozwiązanie dla rodzin, które na pewno będą często wychodziły na spacer podczas zimy. Wózek nie zawsze przedostanie się przez wielkie zaspy - może się w nich zakopać. Przede wszystkim jednak, jazda na sankach, nawet dla niemowlęcia, to świetna zabawa. Sanki będą też dobrym rozwiązaniem, jeżeli wybierasz się np. do sklepu. Możesz je zostawić i przywiązać na zewnątrz, a dziecko zabrać ze sobą do środka.

>> Czytaj także: Kombinezon dla niemowlaka na zimę: jaki kupić? 15 propozycji [GALERIA] >>

Sanki dla dzieci ze śpiworkiem: na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze idealnych sanek dla dzieci zwróć uwagę przede wszystkim, czy dołączony śpiworek będzie wygodny dla twojej pociechy. Powinien on być ciepły oraz dobrze przymocowany. Sprawdź również jego wymiary. Jeżeli śpiworek będzie za duży, dziecko może z niego wypaść, natomiast jeśli wypadnie za mały, dziecku będzie niewygodnie i ciasno. Jeśli zależy ci na wygodzie sanek, dowiedz się, czy dany model mają możliwość przymocownia rączki do pchania.

>> Czytaj także: Wybieramy SANKI DLA DZIECKA – jakie sanki kupić przedszkolakowi, a jakie starszemu dziecku? >>

Sanki dla dzieci z pchaczem i otulaczem

Niektóre modele sanek wyposażone są w specjalne pchacze. Dzięki nim rodzicowi jest wygodniej wprawić je w ruch i prowadzi się je podobnie jak zwykły wózek. Ważne jest również, aby sanki posiadały dodatkowy śpiworek, który dociepli naszą pociechę. Nie musisz wtedy używać już kombinezonu lub bardzo ciepłej kurtki. Otulacz sam w sobie powinien dostarczyć wystarczającą ilość ciepła.

>> Czytaj także: Pomysły na zimowe zabawy z dzieckiem na śniegu >>

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-12-08
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.