Układanki dla dzieci: dlaczego warto kupować je najmłodszym? [GALERIA]

Układanki to nieodłączna część dzieciństwa każdego z nas. Zadbaj, aby twoje dziecko również czerpało radość z dopasowywania elementów do kształtu.

Układanie puzzli nauczy najmłodszych nowych umiejętności. Rezultaty zauważysz przede wszystkim w przyszłości, gdy zobaczysz, że twoje dziecko nie ma problemu z nauką pisania i czytania. Dzięki układankom dzieci rozwijają koordynacje wzrokową, kreatywność oraz logiczne myślenie.

>> Czytaj także: Klocki dla dzieci: 10 najciekawszych propozycji [GALERIA ZDJĘĆ] >>

Układanki dla dzieci: od kiedy bawić się nimi z najmłodszymi?

Zabawę z układankami można zacząć już od 1. roku życia. Należy wybrać taki zestaw, który zawiera nie więcej niż 3-4 elementy. Na takich układankach nauczymy dziecko o co chodzi w układaniu puzzli i jak to się robi. Kiedy pociecha zauważy swoje pierwsze sukcesy, będzie chciała kontynuuować zabawę na innych obrazkach. Wtedy możesz zdecydować się na układanki bardziej skomplikowane i z większą ilością elementów.

>> Czytaj także: Zabawki ekologiczne: jak kupować i czy w ogóle? [WYWIAD] >>

Układanki dla dzieci: jak wpływają na rozwój dziecka?

Układanki dla dzieci uczą przede wszystkim logicznego myślenia. Pociecha musi się skupić i zastanowić, jak złożyć cały obrazek. Badania wskazują, że kilkulatki, które układają puzzle, w przyszłości mogą szybciej nauczyć się czytać oraz pisać. Układanki pozwalają na wycieszenie się i naukę cierpliwości. Aby złożyć dobrze obrazek, trzeba włożyć wiele trudu jak dla tak małego dziecka.

 >> Czytaj także: Wielofunkcyjne zabawki dla dzieci, czyli więcej radości >>

Układanki dla dzieci: gdzie je kupić i ile kosztują?

Układanki dla dzieci możesz kupić tak naprawdę wszędzie. Rozejrzyj się w marketach, sklepach z zabawkami czy internecie. W dziejszych czasach producenci wypuszczają na rynek wiele zestawów z przeróżnymi kształtami oraz liczbą elementów. Na pewno znajdziesz coś idealnego dla swojej pociechy. Ceny takich układanek wachają się od 10 do 100 zł. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania oraz ilości szczegółów.

 

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-11-12
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.