Wyszywanki dla dzieci: które warto wybrać? [GALERIA]

Wyszywanki dla dzieci to zabawki edukacyjne, stymulujące rozwój dziecka. Dzięki nim pociecha rozwinie swoje zdolności manualne oraz poćwiczy koncentrację. Zobacz, jakie przewlekanki będą najlepsze dla twojego dziecka.

W dzisiejszych czasach zabawek edukacyjnych na rynku nie brakuje. Rodzice zastanawiają się, które będą najbardziej odpowiednie dla ich pociechy. Wyszywanki dla dzieci uczą zarówno koordynacji wzrokowo-ruchowej, jak i pobudzają wyobraźnię pociechy. Sprawia to, że są produktem 2w1, czyli wzmagają rozwój zarówno psychiczny, jak i fizyczny.

>> Czytaj także: Kosze na zabawki dziecięce: jak przechowywać zabawki w pokoju dziecka? [GALERIA] >>

Wyszywanki dla dzieci: dla dzieci w jakim wieku są przeznaczone?

Większość wyszywanek dla dzieci przeznaczona jest dla najmłodszych od ok. 5 roku życia. Jednak producenci jak zawsze nie zawodzą rodziców i przyszykowali też wersje dla młodszych pociech. Mniej skomplikowane sznurowanki możesz zakupić dziecku już w wieku 3 lat. Są one ważnym elementem rozwoju, ponieważ odpowiedają za rozwój zdolności manualnych. Istnieją też zestawy, w których nie ma wyznaczonych żadnych kształtów. Oznacza to, że pociecha może pobudzić swoją inwencję twórczą i wymyślić własne kombinacje wyszywania. Takie przewlekanki stworzone są dla bardziej zaawansowanych członków rodziny w wieku powyżej 7-8 lat.

>> Czytaj także: Zabawki dla dzieci - jak odpowiednio dobrać zabawkę do wieku dziecka? >>

Wyszywanki dla dzieci: jak przebiega ich wyszywanie?

Poziom skomplikowania wyszywanki dla dzieci zależy od producenta i wieku pociechy. Te najłtwiejsze polegają po prostu na umieszczeniu sznurka w odpowiednich dziurkach w obrazku. Inne bazują na przyklejaniu włóczki w odpowiedni kształt i niewychodzeniu poza linie konturu. Najtrudniejsze są przewlekanki dla starszych dzieci, w których trzeba samodzielnie wymyślić kształt, jaki chcemy uzyskać.

>> Sprawdź też: Jak odpowiednio dobrać grzechotkę, karuzelę czy matę edukacyjną dla niemowlaka? >>

Wyszywanki dla dzieci: jakie umiejętności rozwijają w dziecku?

Wyszywanki dla dzieci to praca manualna, która rozwija sprawność dziecięcych dłoni. Świetnie pobudza też wyobraźnię oraz kreatywność. Dzięki takiej zabawce pociecha wycisza się i ćwiczy koncentrację, a także cierpliwość. Przewlekanki będą świetną atrakcją dla pociechy, która uwielbia odkrywać nowe zabawki.

>> Czytaj także: Bezpieczne zabawki edukacyjne >>

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-01-27
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.