Zabawki do piaskownicy: jakie sprawią największą frajdę twojemu dziecku? [10 propozycji]

Producenci zabawek do piaskownicy z roku na rok prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach. Dziś możemy spotkać w ofercie wszelkie wiaderka, koparki, a nawet różnego rodzaju piaski. Zobacz, które zabawki będą przydatne podczas zabawy na podwórku.

Polecamy też

Zabawki do piaskownicy: popularne akcesoria

Najbardziej popularnymi zabawkami do piaskownicy są oczywiście łopatki i grabki. Teraz producenci coraz to ulepszają je, np. wyposażając sprzęty w sitko. Drugim cieszącym się ogrmoną uwagą gadżetem jest wiaderko. Można nim przenosić piasek z miejsca na miejsce oraz tworzyć wysokie budowle. Istnieją również specjalne lejki, do których można nalać wody, a po złączeniu jej z piaskiem dziecku będzie dużo łatwiej stworzyć niebanalne konstrukcje.

Zabawki do piaskownicy: zasady bezpieczeństwa w piaskownicy

Wchodząc na plac zabaw, przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy teren jest ogrodzony. Piaskownica to doskonałe siedlisko dla wszelkiego rodzaju pasożytów. Zadbaj o to, aby zarówno twoje jak i dziecka dłonie były dokładnie zdezynfekowane po zakończonej zabawie. W domu przebierz pociechę w świeże ubranie oraz wyczyść zabawki wodą z dodatką płynu lub mydła. Uważnie przyglądaj się dziecku podczas zabawy i pilnuj, aby nie wsadzało do buzi piasku lub formek.

Nie przegap

Chyba każdy z nas w dzieństwie uwielbiał zabawy w piaskownicy z rówieśnikami. Piasek nie tylko stymuluje rozwój dziecka, ale także uczy wielu przydatnych w przyszłości zachowań społecznych. Poza tym, zapewniając dziecku odpowiednie bezpieczeństwo, podarujesz mu wiele niezapomnianych godzin spędzonych na znakomitej zabawie.

Zabawki do piaskownicy: jak wpływa na rózwój dziecka zabawa z pisakiem?

Podczas zabaw w piaskownicy dziecko przede wszystkim rozwija zmysł dotyku. Ponadto, dzięki możliwości tworzenia własnych konstrukcji, pociecha rozwija swoją wyobraźnię oraz koncentrację. Piasek jest również świetnym materiałem do kształtowania wszelkich zdolności manulanych. Kto wie, może w przyszłości właśnie poprzez tą zabawę twoje dziecko będzie umiało ładnie malować lub rzeźbić. Dodatkowo, jest to niesamowita okazja do nauki zachowań społecznych. Pociechy uczą się bawić z rówieśnikami oraz zaczynają rozumieć, czym jest dzielenie się zabawkami.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-04-06
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.