Zabawki ekologiczne: poznaj nasze propozycje [GALERIA]

Ekorodzicielstwo jest coraz częściej spotykanym zjawiskiem w naszym społeczeństwie. Ekojedzenie, ekoubrania, ekomeble to tylko niektóre z rzeczy, jakie możemy zauważyć w takiej rodzinie. Z tej okazji wiele firm zdecydowało się również na produkcję ekologicznych zabawek. Sprawdź, które z nich będą odpowiednie dla twojego dziecka.

Ekologia w dzisiejszych czasach stała się bardzo modnym tematem. Produkty stworzone z biodegradowalnych materiałów, które można w przyszłości przerobić na coś innego, zyskały dużą popularność. Mimo wysokich cen takich towarów nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na rynek zaczęły więc wkraczać również gadżety nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. Zabawki ekologiczne oprócz tego, że nadają się do recyklingu, to przede wszystkim mają być bezpieczne dla twojej pociechy.

Zabawki ekologiczne: czym się wyróżniają?

Zabawki ekologiczne głównie wyróżniają się tworzywem, z jakiego są wykonane. Nie znajdziemy tam żadnego plastiku ani innych sztucznych materiałów oraz barwników. Surowce, z jakich są wykonywane ekozabawki, to najczęściej papier-tektura, drewno oraz kauczuk. Te pierwsze wykorzystywane są najczęściej do produkcji kart edukacyjnych, gier planszowych oraz książeczek do czytania czy bajek. Drewno to oczywiście tworzywo, z jakiego wykonywane są wszelkiego rodzaju klocki, które każdy z nas na pewno miał w swoim dziecinśtwie. Wbew pozorom, równie często stosowany jest do fabrykowania takich zabawek kauczuk. Jego główną zaletą jest miękka struktura oraz opływowe krawędzie, które są bezpieczne dla dzieci.

>> Sprawdź też: Zabawki ekologiczne: jak kupować i czy w ogóle? [WYWIAD] >>

Zabawki ekologiczne: plusy i minusy

Niewątpliwą wadą zabawek ekologicznych jest ich cena. Za zwykłe klocki zapłacimy ok. 50 zł, w zależności od ilości elementów w zestawie. Cena za takie, które są wykonane z materiałów biodegradowalnych, wynosi już ponad 200 zł. Wszystko zależy więc od tego, jak bardzo chcemy dbać o bezpieczeństwo naszej pociechy. Na pewno tego typu zabawki będą idealne dla alergików. Plastikowe elementy często mogą powodować reakcje alergiczne np. wysypkę. Wtedy należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, który wybada przyczyny takich objawów i podpowie, jakich materiałów unikać.

>> Zobacz także: ALERGIA U DZIECI: Co może pomóc w walce z alergią skórną u dzieci >>

Zabawki ekologiczne: gdzie je najlepiej kupić?

Zabawki ekologiczne możemy spotkać głównie w internecie. Wiele firm posiada specjalną ofertę z takimi właśnie zabawkami, które są bezpieczne dla dzieci. Wbrew pozorom są one bardzo popularne i na przestrzeni lat coraz częściej wracają do łask. W sklepach stacjonarnych ekologiczne zabawki są rzadko spotykane, ale zawsze warto się rozejrzeć i popytać. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić oznaczenia na opakowaniu, które gwarantują ci jakość zakupowanego przedmiotu.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-02-29
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.