Zabawki-figurki - które warto kupić dzieciom? [GALERIA]

Zabawki-figurki z postaciami superbohaterów, ukochanych bajkowych postaci czy zwierzątek to od lat najpopularniejszy rodzaj zabawek wśród wszystkich pociech. Możliwość własnego wymyślenia historii dostosowanej do danej postaci wzbudza w najmłodszych prawdziwą frajdę. Sprawdź, które modele warto kupić swojemu dziecku.

Zabawki-figurki stanowią nieodłączny element życia każdego dziecka. Dzięki nim nie tylko spędzają miło czas, ale także kształtują psychikę oraz wspomagają swój rozwój. Zadbaj, aby w kolekcji twojej pociechy nie zabrakło również zabawek-figurek, które pozwolą najmłodszemu członkowi rodziny wkroczyć w świat fantazji i wyobraźni.

Zabawki-figurki: jakie umiejętności rozwijają w dziecku?

Zabawki-figurki niewątpliwie pobudzają u dziecka wyobraźnię. Pociecha często wymyśla, w jakim miejscu znajduje się postać, co robi i z kim rozmawia (jeśli nie ma odpowiedniej postaci do wybranej roli w swojej kolekcji). Ponadto, najmłodsi uczą się koncentracji i cierpliwości. Siedząc i układając figurki w różne pozycje mogą spędzić wiele długich godzin.

Czytaj także: Kosze na zabawki dziecięce: jak przechowywać zabawki w pokoju dziecka?

Zabawki-figurki: które dzieci lubią najbardziej?

Dzieci najbardziej ucieszą się z figurek przypominających ich ulubionych bohaterów z bajek. Najmłodsi uwielbiają odgrywać ulubione sceny z filmu oraz nadawać im nowy przebieg. Dla mniejszych pociech lepsze będą duże figurki, aby zniwelować ryzyko połknięcia. Ciekawym zestawem mogą być zwierzątka np. domowe, hodowlane lub egzotyczne. Dzięki nim dzieci nauczą się, jak wyglądają oraz jakie dźwięki wydają stworzenia z bliższego lub dalszego otoczenia.

Sprawdź też: Zabawki do wózka: nasze propozycje [GALERIA]

Zabawki-figurki: na co zwracać uwagę przy wyborze?

Wybierając odpowiednie zabawki-figurki zwróć uwagę na wiek dziecka. Ważne, aby nie kupować najmłodszym małych zabawek, które łatwo mogą włożyć do buzi i się zakrztusić. Sprawdź też, czy tworzywo, z jakiego jest wykonana figurka, jest bezpieczne dla pociechy. Dzieci często sprawdzają nowe zdobycze językiem, a może okazać się, że mają uczulenie na dany rodzaj plastiku. Bądź więc ostrożna podczas zakupów i spytaj o poradę sprzedawcę.

Zobacz również: Zabawki "Kraina Lodu": nasze propozycje dla dzieci [GALERIA]

Bezpieczne zabawki [wideo]

Zanim kupisz zabawkę dla swojego dziecka - dokładnie obejrzyj wszystkie oznaczenia na opakowaniu. Powinny znajdować się na nim certyfikaty bezpieczeństwa i wszystkie informacje dotyczące materiałów z jakich produkt jest wykonany. Ale to nie wszystko. Żeby zabawa rzeczywiście była bezpieczna - oprócz certyfikatów jakości, ważne jest dobranie przedmiotu do wieku dziecka.

Aktualizacja: 2016-08-20 Publikacja: 2016-01-29
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.