Zabawki interaktywne dla dzieci: jak działają i jak je wybierać? [10 propozycji]

Zakup zabawki interaktywnej to dobry pomysł. Zabawki interaktywne wspomagają kreatywność dziecka, rozwijają zmysły i umiejętność logicznego myślenia. Jakie zabawki interaktywne wybrać dla dziecka, by wspomóc jego rozwój?

Zabawka interaktywna to taka, która może czegoś nauczyć nasze dziecko. Dzięki niej pociecha odkrywa coraz to nowsze aspekty zabawy, a przy tym się rozwijając.

Zabawki interaktywne dla dzieci: zalety

Działanie specjalnych zabawek interaktywnych polega na tym, że wchodzą one w interakcje z dzieckiem. Dzięki nim może nauczyć się ono nowych umiejętności. Poznają nowe kształty, kolory czy wielkości. Uczą się piosenek czy grania na instrumentach. Zabawki edukacyjne mają często różne struktury, które pobudzają zmysły dziecka i zachęcają do odkrywania świata.

Czytaj także: Klocki dla dzieci: 10 najciekawszych propozycji [GALERIA ZDJĘĆ]

Zabawki interaktywne dla dzieci: na co zwracać uwagę przy ich wyborze?

Przy wyborze zabawki ineraktywnej zwróć uwagę na wiek swojego dziecka. Niemowlaki raczej nie docenią walorów edukacyjnych nowego misia czy lalki ze specjanymi funkcjami. Pociechy od 1. roku życia mogą zacząć bawić się takimi przedmiotami. Sprawdź również czy zabawka nie wydaje zbyt irytujących dźwięków. Jeśli przypadnie ona do gustu twojemu dziecku i będzie często w użytku, może po pewnym czasie wywoływać bóle głowy u rodziców.

Karuzela dla niemowlaka: czy warto kupić karuzelę dla niemowlaka? Jaką kupić? Opinie [GALERIA ZDJĘĆ]

Zabawki interaktywne dla dzieci: jakie cieszą się największą popularnością wśród dzieci?

Największą popularnością cieszą się zabawki interaktywne, które można wykorzystać na wielu etapach rozwoju dziecka. Istnieją zabawki, które wyposażone są w kilka poziomów zabawy. Jeden nauczy dziecko rozpoznawania kształtów, drugi kolorów, a trzeci pomoże w liczeniu lub czytaniu. Z uwagi na to, że zakup takiej zabawki wiąże się z dużymi kosztami, lepiej jest zainwestować właśnie w taką z wieloma opcjami zabawy.

Czytaj także: Mata edukacyjna dla niemowlaka: jaką matę kupić? I czy warto? [GALERIA ZDJĘĆ]

Bezpieczne zabawki [wideo]

Zanim kupisz zabawkę dla swojego dziecka - dokładnie obejrzyj wszystkie oznaczenia na opakowaniu. Powinny znajdować się na nim certyfikaty bezpieczeństwa i wszystkie informacje dotyczące materiałów z jakich produkt jest wykonany. Ale to nie wszystko. Żeby zabawa rzeczywiście była bezpieczna - oprócz certyfikatów jakości, ważne jest dobranie przedmiotu do wieku dziecka.

Aktualizacja: 2016-08-20 Publikacja: 2015-11-19
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.