Zabawy na Halloween. W co się bawić z dzieckiem w Halloween?

halloween dekoracje
Jedną z zabaw w Halloween jest cukierek albo psikus -zbieranie słodkości podczas wędrowania od domu do domu.

Zabawy na Halloween to nieodłączny element święta duchów. Tradycja zabawy w Halloween przywędrowała do nas bezpośrednio z Europy Zachodniej. Wcześniej święto to obchodzono w Stanach Zjednoczonych, gdzie stało się popularne za sprawą irlandzkich emigrantów. W Polsce z roku na rok Halloween ma coraz więcej zwolenników, szczególnie wśród dzieci. W co się bawić z dzieckiem w Halloween? Jakie halloweenowe zabawy przygotować na upiorne przyjęcie?

Prawdopodonie nazwa Halloween powstała z połączenia zwrotu "All Hallows Eve", co w tłumaczeniu na język polski oznacza "Wigilia Wszystkich Świętych". Tak więc święto to obchodzimy w przeddzień Wszystkich Świętych: 31 października. Najpopularniejszą tradycją jest oczywiście przebieranie się i zabawy. Straszne upiory, zatrważające duchy, złowrogie wiedźmy, cukierek albo psikus - zabaw na Halloween jest mnóstwo. Bez nich niemożliwe byłoby przyjęcie w święto duchów. Zobacz, w co jeszcze można się bawić w halloweenową noc. Dla rodziców to przecież świetna okazja do zabawy z dzieckiem. Bardzo popularną formą świętowania tego dnia jest organizowanie przyjęcia. Warto wykonać na nie własnoręczne zaproszenia, przygotować dekoracje i strój (można wypożyczyć albo samemu przgotować). No i oczywiście pozbyć się strachu!

Przeczytaj również: Dekoracje i ozdoby na Halloween

Nie przegap

Jakie zabawy na Halloween zaplanować dla dziecka?

  • Cukierek albo psikus - z ang. "Trick or treat". To zabawa, w której dzieci chodzą z domu do domu, prosząc mieszkańców o słodycze, gdy ich nie dostaną mogą coś spsocić. Nie warto ryzykować!

  • Łapanie jabłek - miskę lub wannę napełniamy częściowo wodą i wkładamy do niej jabłka (ogonkami do góry), zadaniem uczestników zabawy jest wyjęcie ich za pomocą... zębów. Ten, kto wyjmie jabłko nieuszkodzone, ma gwarantowane szczęście w przyszłym roku!

  • Uciekające łakocie - komu uda się zjeść (bez pomocy rąk!) dyndające na nitce ciastka i owoce? Ten niewątpliwie jest szczęściarzem! Zadanie tylko z pozoru wydaje się banalnie proste.
  • Lampion z dyni - tę zabawę najlepiej zacząć jeszcze przed samym Halloween. Nie polega ona na niczym innym jak samodzielnym przygotowaniu takiej ozdoby. O tym, jak przygotować taką halloweenową ozdobę, dowiesz się z zamieszczonego niżej filmu.
  • Wróżenie z fusów - podobnie jak w przypadku naszych rodzimych imprez andrzejkowych, tak w przypadku zabaw w Halloween sprawdzi się wróżenie z fusów. Dzieci też są ciekawe, co czeka je w przyszłości!

Dołącz również do dyskusji o Halloween na forum Mjakmama24.pl!>>

Polecamy wideo: Jak przygotować dynię na Halloween?

Najpopularniejszą ozdobą na Halloween jest oczywiście dynia. Wykonanie lampionu z dyni wcale nie jest trudne. Sprawdź w jaki sposób samodzielnie zrobić dynie na Halloween!

Aktualizacja: 2016-10-24 Publikacja: 2016-10-24
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.