Ludziki z kasztanów - jak zrobić ludziki z kasztanów i żołędzi?

Ludziki z kasztanów

Ludziki z kasztanów to klasyczne dekoracje jesienne. Kasztany, żołędzie, liście i gałązki przyniesione do domu ze spaceru mogą zmienić się szybko we wspaniałych towarzyszy zabaw. Zrób z dzieckiem ludziki z kasztanów i żołędzi - to świetna zabawa na jesienne wieczory, a być może zrobione przez was teraz kasztanowe ludziki i dekoracje jesienne jeszcze długo będą cieszyć wasze oko. 

Wykonanie ludzików z kasztanów nie jest wcale trudnym zadaniem. Co więcej, możemy zagwarantować, że zabawa z nimi będzie naprawdę udana! Pamiętasz jak w dzieciństwie samemu tworzyło się takie ludziki z kasztanów? Zapewnij takie wspomnienia także swojemu dziecku. Proponujemy wersję trochę inną niż klasyczne ludziki. 

Ludziki z kasztanów
Anna Zombirt-Końko
Do przygotowania ludzików z kasztanów będziemy potrzebować:

  • kasztanów
  • żołędzi
  • łupin od kasztanów, orzechów
  • owoców dzikiej róży, czarnego bzu, głogu, jarzębiny
  • kolorowych liści
  • kawałków kory
  • szyszek
  • wykałaczek lub zapałek ze ściętą siarką

Ale tak naprawdę do wyczarowania ludzików z kasztanów można wykorzystać właściwie wszystkie skarby przyniesione ze spaceru.

Ludziki z kasztanów_1
Anna Zombirt-Końko

Jak zrobić ludziki z kasztanów?

W kasztanie, żołędziu śrubokrętem o niewielkiej średnicy wiercimy małe otworki. Następnie wkładamy w nie wykałaczki lub zapałki. Ręce można zrobić z owoców dzikiej róży, oczy z bzu, nos z głogu. Aby ludzik stał stabilnie do wykonania stóp potrzebne są płaskie kasztany. Oczywiście nie muszą to być tylko ludziki z kasztanów. Można z nich wykonać naprawdę prawdziwe arcydziełą! Wszystko zależy od naszej wyobraźni: łódki, owady, oraz inne dekoracje jesienne.
Kiedy nasze ludziki z kasztanów będą już gotowe, można ustawić je w płaskim koszyku wyłożonym kolorowymi liśćmi i postawić na komodę czy półkę - nie tylko w dziecięcym pokoiku.

Warto nadać im niebanalne imiona i nazwy - wtedy nasi leśni przyjaciele przestaną być anonimowi. Można także zaproponować dzieciom teatrzyk z ludzików z kasztanów. Świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

Co jeszcze można zrobić z kasztanów? Zobacz, Dekoracje z kasztanów - jak zrobić jesienne dekoracje?

kasztanowe-ludziki
Anna Zombirt-Końko

Przed zbiorem kasztanów, warto sobie mniej więcej zaplanować jakie ludziki chcemy wykonać - ułatwi nam to dobór materiałów. Nie zapominajmy, że podczas robienia ludzików z kasztanów i innych dekoracji jesiennych, niezwykle przydatne będą także łupinki od owoców jesieni. 

ludziki z kasztanów i żołędzi
Anna Zombirt-Końko
Aktualizacja: 2017-08-10 Publikacja: 2017-08-10
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.