Bocian kolorowanka - malowanka bocian do druku

Bocian kolorowanka
fot.: redakcja

Bocian to ulubiony ptak na kolorowankach, zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Pobierz darmową malowankę z bocianem do druku.

Kolorowanka Bocian

BOCIAN KOLOROWANKA - POBIERZ MALOWANKĘ DO DRUKU

Bocian kolorowanka
redakcja

Ciekawostki o bocianach, które warto opowiedzieć dziecku

Czy wiesz, że głównym pożywieniem bociana wcale nie są żaby? Owszem, bociany żywią się żabami, ale głównie na początku wiosny, kiedy brakuje jeszcze innego pokarmu. Bociany żywią się jednak głównie owadami i małymi gryzoniami.

Bociany bardzo lubią mieszkać w pobliżu ludzi. Nie oznacza to jednak, że chętnie zamieszkają w mieście. Wybierają domostwa w pobliżu pól i łąk, tam gdzie znajdą dla siebie pożywienie. Są też niezwykle przywiązane do swojego gniazda. Najczęściej budują je na dachach lub słupach. Gniazda bocianów są w kształcie koła. Do ich budowy bociany używają przeróżnych materiałów: gałęzi, papieru, fragmentów materiałów. Gniazda mogą być bardzo duże i ważyć nawet około 1000 kg. Swoją średnicą dochodzą aż do 2 metrów.

Aktualizacja: 2017-07-03 Publikacja: 2017-03-20
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.