Karetka - kolorowanka do wydruku

karetka - kolorowanka
Karetka - kolorowanka

Pobierz bezpłatnie kolorowankę, na której głównym motywem jest karetka. Karetka to samochód przeznaczony do udzielania pomocy. Ta malowanka spodoba się przede wszystkim najmłodszym chłopcom. Ma duże wzory i proste linie, pozbawiona jest skomplikowanych detali. W sam raz dla malucha.

Karetka - kolorowanka

KARETKA - POBIERZ I WYDRUKUJ KOLOROWANKĘ

karetka - kolorowanka

Karetka - kolorowanka

Czy wiesz, że karetka...

Pomysłodawcą pierwszej karetki był Dominique-Jean Larrey, lekarz wojskowy, który w 1792 roku wraz z zespołem chirurgów i pielęgniarek udzielał pomocy rannym na wojnie. W tych czasach karetki były zaprzęgane przez jednego konia.

Dzisiaj karetka (a inaczej ambulans) jest pojazdem bardzo widocznym na drodze przez świetlne i dźwiękowe oznaczenia. Czy wiesz, że w polskim systemie ratownictwa medycznego jest podział na karetki:

  • specjalistyczne (karetki „S”) z lekarzem na pokładzie i trzyosobową załogą
  • podstawowe (karetki „P”) z załogą składającą się z co najmniej dwóch osób będących ratownikami lub pielęgniarkami (bez lekarza) 
  • transportowe (karetki „T”) używane do transportu chorych niewymagających nadzoru lub transportu np. krwi. W skład załogi wchodzi najczęściej kierowca i ratownik.

Zobacz też inne kolorowanki dla dzieci

Aktualizacja: 2017-08-17 Publikacja: 2017-06-19
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.