Syrenka Warszawska - kolorowanka do druku

syrenka warszawska - kolorowanka

Twoje dziecko lubi kolorować? Przygotowaliśmy dla niego Syrenkę Warszawską do kolorowania. Wydrukuj bezpłatnie kolorowankę z symbolem Warszawy. 

Kolorowanka z motywem Warszawskiej Syrenki

Warszawska Syrenka - pobierz bezpłatną kolorowankę

syrenka warszawska - kolorowanka

Czy wiesz, że Syrenka Warszawska...

Czy wiesz że, Warszawska Syrenka jest najstarszym wizerunkiem herbu Warszawy. Jest stałym punktem do zwiedzania w przewodnikach turystycznych. Warszawa może się pochwalić 3 pomnikami:

  • Syrenka na warszawskiej Starówce
  • Syrenka nad warszawską Wisłą
  • Syrena, wiadukt im Stanisława Markiewicza

Legenda głosi że były dwie syreny, jedna upodobała sobie skały w cieśninie duńskiej, a druga popłynęła przez Bałtyk, w głąb Wisły. Pewnego razu bogaty kupiec zobaczył syrenę i usłyszał jej piękny śpiew. Szybko przeliczył, ile zarobi, jeżeli uwięzi syrenę i będzie ją pokazywać na jarmarkach. Podstępem ujął syrenę i uwięził w drewnanej szopie, bez dostępu do wody. Głos zranionej syreny usłyszał syn rybaka i wraz z przyjaciółmi uwolnił ją nocą. Wdzięczna syrena obiecała im, że w razie potrzeby oni też mogą liczyć na jej pomoc. Z tego właśnie powodu Warszawska Syrenka jest uzbrojona – ma miecz i tarczę dla obrony miasta.

Aktualizacja: 2017-07-03 Publikacja: 2017-06-20
Ocena: 5
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.