Idzie niebo ciemną nocą - tekst piosenki i wideo

Idzie niebo ciemną nocą

"Idzie niebo ciemną nocą" to piosenka, która choć raz zapewne była nucona przez rodziców. Podstawowym celem kołysanki jest pomóc w dziecku w zasypianiu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że kołysanka może pełnić funkcję wzmocnienia więzi miedzy rodzicem a dzieckiem.

Idzi niebo ciemną nocą - piękna kołysanka

Idzie niebo ciemną nocą, ma w fartuszku pełno gwiazd... ta kołysanka dla dzieci powstała na podstawie wiersza Ewy Szelburg-Zarembiny. Głównymi bohaterami piosenki są ptaszki, które widząc piękne świecące gwiazdy, wyszły ze swoich gniazd i zaczęły obserwować niebo. Ptaszki w utworze niczym dzieci nie chcą zasnąć.

Piękny tekst wiersza został opatrzony bardzo przyjemną dla ucha melodią, która doskonale uspokaja nasze pociechy i sprawi, że dzieci szybciej zasną.

Idzie niebo ciemna nocą – tekst piosenki

Idzie niebo ciemną nocą,
ma w fartuszku pełno gwiazd.
Gwiazdki błyszczą i migocą,
aż wyjrzały ptaszki z gniazd.

Jak wyjrzały, zobaczyły,
to nie chciały dłużej spać.
Kaprysiły, grymasiły,
żeby im po jednej dać.

Gwiazdki nie są do zabawy,
bo by nocka była zła.
Jak usłyszy kot kulawy,
śpijcie ptaszki, aaa…

Bezpłatna kołysanka do pobrania i wydrukowania

Zobacz też inne kołysanki dla dzieci:

Melodia idealna do snu – przypomnij sobie kołysankę

 

Warto zobaczyć: Nauka samodzielnego usypiania. Metody usypiania niemowlaka

Aktualizacja: 2017-07-25 Publikacja: 2017-06-26
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.