Ekologiczna wyprawka dla noworodka: co powinno się w niej znaleźć?

Skompletowanie wyprawki dla noworodka nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza gdy chcesz, by była to wyprawka ekologiczna. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę, kupując kosmetyki i akcesoria do ekologicznej wyprawki, i zobacz warte uwagi produkty ekologiczne, które przydadzą się noworodkowi.

Wczytując się w skład produktów umieszczony na opakowaniu, rodzice często obawiają się, że uczulą one albo podrażnią delikatną skórę maluszka. Alternatywą są produkty ekologiczne, wyprodukowane bez użycia chemii. Są nie tylko zdrowsze dla dziecka, lecz także lepsze dla środowiska. Jest jednak pewien minus – ekologiczne i naturalne produkty są nieraz dużo droższe od tradycyjnych, na co wpływ ma zarówno sposób ich produkcji, jak i certyfikaty, za których uzyskanie producent musi dodatkowo zapłacić. Dlatego zakupy ekologicznej wyprawki warto wcześniej dobrze przemyśleć. 

Czytaj także: >> Wyprawka dla noworodka - lista [DO POBRANIA] >>

Ekologiczna wyprawka dla noworodka: przyjazne materiały

Wielorazowe pieluszki wykonane są z tworzyw niezawierających substancji chemicznych, chusteczki nawilżane nie zawierają alkoholu ani konserwantów, w kosmetykach są tylko naturalne składniki, a ubranka, pościel czy kocyki uszyte są z bawełny organicznej. Dzięki temu są one bezpieczniejsze dla niedojrzałej jeszcze skóry noworodka.

Ekologiczna wyprawka dla noworodka: wygoda

Najlepiej wybierać produkty eko równie praktyczne jak te tradycyjne. Wygodniejsze od pieluszek z tetry będą więc miękkie i chłonne pieluszki wielorazowe albo jednorazówki zapinane w pasie na rzepy. Zamiast myjek z bawełny lepiej, przynajmniej na początku, mieć ekologiczne chusteczki nawilżane. Ubranka z ekobawełny powinny mieć prosty krój i być łatwe do założenia.

Czytaj także: >> Dokumenty do porodu: co ci będzie potrzebne do szpitala? >>

Ekologiczna wyprawka dla noworodka: certyfikat

To potwierdzenie, że produkt faktycznie jest ekologiczny. Jednak jego uzyskanie sporo kosztuje. Jeśli więc na opakowaniu widnieje znaczek certyfikatu, wzrasta cena. W sklepie warto porównać składy produktu z certyfikatem i bez – może się okazać, że będą niemal identyczne. 

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-04-27
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.