Jaki wzrost osiągnie dziecko? Wzór na obliczenie wzrostu dziecka

Chłopiec
fot.: thinkstockphotos.com

Jaki wzrost osiągnie dziecko? To pytanie często zadają sobie rodzice. Okazuje się, że dostępny jest wzór za pomocą którego możemy obliczyć potencjalny wzrost dziecka. Korzystają z niego również pediatrzy. Zobacz, jak obliczyć wzrost dziecka!

Wzrost, podobnie jak waga, jest ważnym elementem rozwoju dziecka. W pierwszych latach życia dziecka jest ono często ważone i mierzone, dzięki czemu możemy określić czy rozwija się prawidlowo. W wieku przedszkolnym, a potem szkolnym częstym odnośnikiem dla rodziców są rówieśnicy. Na wysokość dziecka nie mamy większego wpływu, ale są dostępne wzory, dzięki którym możemy obliczyć potencjalny wzrost naszej pociechy. Nie jest to ostateczny wynik, ponieważ wiele czynników ma wpływ na rozwój człowieka, jednak w przybliżeniu możliwe jest określenie wzrostu dziecka.

Wzór dla dziewczynek

Średnia wzrostu rodziców (wzrost mamy + wzrost taty) / 2 - 13 = wzrost dziewczynki

Wzór dla chłopców

Średnia wzrostu rodziców (wzrost mamy + wzrost taty) / 2 + 13 = wzrost chłopca 

Do jakiego wieku rośnie dziecko? >>

Jakie czynniki mają wpływ na wzrost dziecka?

Na wzrost dziecka ma wpływ wiele czynników, ale najważniejsze są geny. To od nich zależy czy dziecko będzie niskie czy wysokie. Kolejnym ważnym elementem jest właściwa dieta dziecka, w której króluje nabiał, warzywa, owoce i mięso. Ilość snu też ma znaczenie, ponieważ hormon wzrostu najintensywniej wydzielany jest w nocy. Aktywność fizyczna to kolejny element niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka. 

Polecamy wideo: Zdrowe przekąski dla dzieci

Agnieszka Piskała, dietetyk, opowiada o przekąskach dla dzieci. Zobaczcie czy warto je podawać i jakie są zdrowe przekąski dla dzieci? 

Aktualizacja: 2017-01-27 Publikacja: 2017-01-26
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.