Dziecko

Próchnica to choroba, którą trzeba leczyć. Wydaje się jasne, jednak często o tym zapominamy. A to nie tylko problem estetyczny, próchnica może mieć wiele niebezpiecznych konsekwencji zdrowotnych.
Dzieci autystyczne uważa się za wycofane, z trudnością nawiązujące relacje, mające okrojone zainteresowania i nadmierne zamiłowanie do rutyny. Oprócz tego wiele cech autystyków budzi zachwyt i osłabia przez to czujność rodziców. O mocne strony autyzmu pytamy psycholog, Dominikę Wach Pleskot.
Krztusiec to jedna z chorób, o których na jakiś czas zapomnieliśmy, a która znów wraca i to ze zdwojoną siłą. Lawinowy wzrost zachorowań widoczny jest w całej Europie, w Polsce obserwujemy go m.in. na Pomorzu.
Dzieci robią to, na co mają ochotę, nie słuchają się, nie znają zasad, nie mają autorytetów, szacunek to obce im pojęcie. Słyszymy to często, przy okazji różnych wydarzeń. Dlaczego tak się stało? Nauczycielka zna odpowiedź.
Alergia krzyżowa może dać się we znaki o dowolnej porze roku. W końcu w wielu owocach i warzywach występują te same elementy, które są częścią składową np. pyłków brzozy. Jednak fakt, że coś takiego jak reakcja krzyżowa istnieje, nie oznacza, że przez cały sezon pylenia dziecko musi mieć ograniczone menu.
Inhalator to "przyjaciel" wielu rodziców, są momenty, gdy tego sprzętu w ogóle nie chowamy. Sterydy wziewne są często przepisywanym lekiem, jednak nie zawsze prawidłowo podajemy je dziecku. Pediatra wyjaśnia, jak inhalować dziecko, aby nasze działanie przyniosło korzyści.
Któż nie kocha dmuchawców? Ich ulotne piękno zachwyca każdego i kojarzy się z beztroskim dzieciństwem. Teraz te urocze kwiaty mogą ozdobić także twój dom. Wszystko za sprawą sprytnego eksperymentu, do którego warto zaprosić dzieci. Gwarantujemy, że będziecie go powtarzać co roku.
Wychowanie rodzeństwa nigdy nie jest łatwym zadaniem. Żaden rodzic nie chce być oskarżony o faworyzowanie, dlatego stara się, by dzieci wszystkiego miały po równo. Jednak tyle samo nie zawsze oznacza sprawiedliwie. Ekspertka wyjaśniła, jak dbać o relacje rodzeństwa.
Zjawisko znęcania się nie jest niczym nowym. Od lat już podkreśla się potrzebę, by zminimalizować tak zwany "bullying". Czy jednak dzieci są obecnie bardziej okrutne w stosunku do innych niż kiedyś? Pewna nauczycielka podzieliła się swoim doświadczeniem i zapytała internautów o ich przeżycia.
Nie potrzeba wiele, by wybuchnąć w obecności dziecka, zwłaszcza gdy rodzic opiekujący się emocjami malucha nie ma czasu ani możliwości, by zadbać o własne potrzeby i samopoczucie. Psycholożka podpowiada co robić, gdy czujemy, że za chwilę nerwy nas poniosą.
Stawianie dzieciom granic to coś więcej niż tylko ustanawianie zakazów i nakazów. Ekspertka wytłumaczyła, jak powinno stawiać się granice naszym pociechom. Dzięki temu nie tylko będziemy mogli uznać uczucia naszych maluchów, ale również trzymać się podjętych przez nas decyzji.
Im wcześniej rozpoczęty tzw. trening czystości, tym lepiej? Fizjoterapeutka i psycholożka rozwojowa są zgodne co do tego, że sadzanie na nocnik rocznego dziecka to błąd. Czym to grozi? Przeczytaj, zanim pochwalisz się innym mamom, że twoje dziecko już nie moczy pieluch.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza