Kaftanik dla dziecka: jakie kaftaniki kupić niemowlakowi

kaftanik dla dziecka jakie kaftaniki kupic niemowlakowi
fot.: photos.com

Kaftanik był kiedyś nieodzownym elementem garderoby niemowlaka, dziś jest rzadziej kupowany, bo rodzice wolą ubierać niemowlę w praktyczniejsze i wygodniejsze body. Jednak kompletując wyprawkę dla noworodka, nie należy rezygnować z zakupu kaftaników. Zwłaszcza zimą kaftaniki bywają nieodzowne – stanowią dodatkową warstwę ubioru, przeważnie łatwo je założyć i nie drażnią niezagojonego pępka.

Kaftanik jest zalecany jako niezbędny element każdej wyprawki dla niemowlaka. Kaftanik to po prostu rodzaj koszulki z długim rękawem, którą zakładamy dziecku bezpośrednio na ciało. Kaftaniki różnią się między sobą sposobem zapięcia, a także zakładania. Te klasyczne nakłada się jak rozpinaną koszulkę, a po założeniu zawiązuje się z boku na troczki. Są też takie, które mają zakładkę zapinaną na napkę przy szyi, jak i takie, które mają zapięcie z napek biegnące przez środek, od góry do dołu. Są wreszcie modele przypominające T-shirty z długim rękawem – zakłada się je dziecku przez główkę, zapinając potem na napki przy szyi. Które lepsze? To zależy od indywidualnych upodobań rodziców. Kaftaniki wiązane z boku są czasem przez rodziców krytykowane, bo sznureczki zawiązane w kokardkę często się plączą, zwłaszcza kiedy na ubranko założymy dodatkowo śpioszki. Z kolei kaftaniki zapinane tylko na jedną napkę u góry po założeniu maluszkowi śpioszków czasem się podwijają, co powoduje u malca dyskomfort.

Poród - wyprawka do szpitala

Termin porodu zbliża sie wielkimi krokami. Już 3-4 tygodnie przed rozwiązaniem przygotuj rzeczy dla siebie i dziecka.

źródło: miesięcznik "M jak mama" Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2013-01-15
Ocena: 1
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.