Kombinezony narciarskie dla dzieci: na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kombinezon narciarski dla dziecka to część garderoby, bez której na stok wybierać się nie warto. Narty to jedna z ulubionych dyscyplin zimowych wielu dzieci. Zadbaj o to, aby twoja pociecha dobrze się czuła podczas zabaw na stoku w odpowiednio dobranym kombinezonie narciarskim. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kombinezonu?

Kombinezon narciarski dla dziecka to najwłaściwszy strój narciarski i powinien być dostosowany do jego potrzeb. Podczas wyboru idealnego kombinezonu odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań. Ile pociecha ma lat? Który raz dziecko jedzie na narty? Czy lubi ten sport?

Czytaj także: Zimowe sporty: jakie sporty dla przedszkolaka?

Kombinezony narciarskie dla dzieci: jakie wybierać?

Najważniejsze, aby kombinezon narciarski dla dzieci był wodoodporny. Najmłodsi członkowie rodziny będą najczęściej się przewracać i bawić w śniegu. Zwróć uwagę również na to, aby strój był odpowiednio ocieplony. Dobry kombinezon nie może też krępować ruchów dziecka.

Czytaj także: Ferie: najpopularniejsze szkółki narciarskie w Polsce

Kombinezony narciarskie czy spodnie narciarskie?

To, z czego będzie składał się strój narciarski twojego dziecka, zależy od jego potrzeb i twoich finansów. Jeśli pociecha ma wystarczająco grubą, zwykłą kurtkę zimową, możesz zakupić jedynie specjalne spodnie. Oszczędzisz przy tym trochę pieniędzy i miejsca w szafie. Weź ze sobą dziecko na zakupy i sama zdecyduj co będzie dla niego wygodniejsze i bardziej praktyczne.

Czytaj także: Dwulatek na nartach? Czemu nie! Kiedy najlepiej rozpocząć NAUKĘ JAZDY NA NARTACH

Strój narciarski dla dzieci: lepiej kupić czy wypożyczyć?

Jeżeli tak jak twoje dziecko uwielbiasz jazdę na nartach i wiesz, że będziecie jeździć w góry co roku, to najlepszym wyborem będzie zakup własnego stroju. Teraz kombinezony dziecięce tworzone są w taki sposób, aby rosły razem z dzieckiem, więc posłużą przez wiele lat. W przypadku gdy jest to pierwszy wyjazd twojego dziecka, lepiej jest wypożyczyć taki kostium. Może okazać się, że dziecko zniechęcone wieloma upadkami stwierdzi, że to nie jest sport dla niego i nigdy więcej nie pójdzie na stok. Najwięcej takich wypożyczalni jest w górskich miejscowościach, więc nie musisz koniecznie zabierać go ze sobą podczas podróży i dźwigać dodatkowych kilogramów.

Nauka jazdy na nartach: jakie kupić narty i buty narciarskie [wideo]

Naukę jazdy na nartach trzeba zacząć od wyboru odpowiedniego sprzętu. Najlepiej zacznij od nart. Podpowiadamy jak dobrać sprzęt narciarski, jakie kupić buty i narty dla początkujących.

Aktualizacja: 2016-09-18 Publikacja: 2015-12-10
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.