Noworodki w Warszawie: od roku 2016 każde dziecko otrzyma specjalne body

Śpioszki dla noworodka
fot.: materiały prasowe
Noworodki w Warszawie, a konkretniej ich rodzice,otrzymają w USC dla swoich dzieci śpioszki z napisem i symbolem syrenki. Fot.: Urząd miasta stołecznego Warszawy

Noworodki w Warszawie i ich rodzice dostaną w 2016 roku specjalny prezent od urzędu miasta - body z napisem "Jestem z Ciebie dumna".  

Każdy świeżo upieczony rodzic, po udaniu się do USC w celu odebrania aktu urodzenia dziecka, otrzyma również, oprócz gratulacji, wyjątkowy podarunek - białe body dla noworodka z niebieskim napisem "Jestem z Ciebie dumna" oraz symbolem syrenki. Tę informację podała na swoim profilu na Facebooku prezydent miasta, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Dlaczego noworodki w Warszawie zostały w ten sposób docenione? Pani prezydent wyjasnia, że stołecznemu urzędowi zależy, by uhonorować każdego małego warszawiaka i każdą małą warszawiankę, którzy już za dwadzieścia-trzydzieści lat będą kształtować stolicę i odpowiadać za jej przyszłość. Urząd miasta podkreśla również, że decyzja o wydawaniu śpioszków dla wszystkich noworodków w Warszawie zbiegła się w czasie z najnowszym raportem GUS. Wynika z niego, że w ciągu najbliższych 35 lat w większości miast wojewódzkich liczba ludności będzie spadać, natomiast w stolicy wskaźnik ten ciągle będzie rósł.

>>Przeczytaj również: Na jakich zasadach będzie przyznawane becikowe 2016?>>

Warto dodać, że z danych USC w Warszawie wynika, że w 2015 roku przyszło na świat o 933 dzieci więcej niż w roku 2014 - 35546 do 34613. Najpopularniejszymi imionami dla noworodków w Warszawie w 2015 dla dziewczynek były: Zofia, Zuzanna i Julia, a dla chłopców - Jan, Antoni i Jakub.

 

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-01-07
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.