Polskie ubranka dla dzieci: dlaczego warto je kupować i jak to robić? 3 najważniejsze informacje

Polskie ubranka dla dzieci cieszą się wśród rodziców dużym uznaniem: mają opinię produktów dobrej jakości i o długiej wytrzymałości. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając polskie ubranka dla dzieci. Poznajcie 3 najważniejsze wskazówki!

Młodzi rodzice kupują polskie ubranka dla dzieci coraz chętniej. Zależy im, by niemowlęta nosiły na co dzień wygodną, nie krępującą ich ruchów odzież, by była ona wykonana z przyjaznych ich skórze tkanin i dzianin. Ubranko powinno się też bez kłopotu zakładać i zdejmować - to znacznie ułatwia życie świeżo upieczonej mamie i świeżo upieczonemu tacie. Skompletowanie odpowiedniej garderoby dla nowego członka rodziny stanowi więc niemałe wyzwanie. Przedstawione powyżej wymagania często spełniają polskie ubranka dla dzieci - dlaczego warto się na nie zdecydować i na co zwracać uwagę podczas ich wyboru? Poznajcie 3 najważniejsze zasady kupowania polskich ubranek dla dzieci.

1. Polskie ubranka dla dzieci: wspieranie rodzimej produkcji

Pierwszym powodem, dla którego warto kupić polskie ubranka dla dzieci jest fakt, że dzięki temu przyczyniamy się do wspierania polskich producentów, co z kolei wpływa korzystnie na krajową gospodarkę. Fundusze, które przeznaczymy na ubrania zostaną w Polsce i nie powędrują do zagranicznych inwestorów. Przeciwnie - pojawi się więcej rodzimych inwestycji, a statystyczny Polak zyska większą siłę nabywczą.

Jak jednak rozpoznać, że ubranko, które chcemy sprawić najmłodszej generacji Polaków, rzeczywiście zostało wyprodukowane w naszej ojczyźnie? Wiele wyjaśni kod kreskowy umieszczony na nim - we wszystkich polskich produktach pierwsze trzy cyfry kodu to "590". Warto też zwrócić uwagę, czy producent posługuje się - na swojej stronie internetowej, na produkcie - biało-czerwonym logo "Produkt Polski".

2. Polskie ubranka dla dzieci: certyfikaty

Jeśli zależy ci na zakupie wysokiej jakości polskich ubranek dla dzieci, zwróć uwagę, czy posiadają one certyfikaty, będące tej jakości potwierdzeniem:

- Rodzice powinni być zainteresowani produktami, które posiadają certyfikat "Bezpieczny dla Dziecka" oraz "Eko-Tex". Zazwyczaj informację taką możemy znaleźć na etykiecie produktu. Posiadanie tych certyfikatów świadczy o zastosowaniu dzianiny o specjalnym przeznaczeniu na ubranka dla dzieci. Gwarantuje to wysoką jakość materiału oraz brak szkodliwych związków chemicznych (które znajdują się w barwnikach) dla zdrowia naszego dziecka, tzw. formaldehydów - zaznacza Marcin Grodecki, właściciel Mamatti.

Certyfikat "Bezpieczny dla Dziecka" gwarantuje bezpieczne użytkowanie przez najmłodszych, a certyfikat "Eko-Tex" jest zapewnieniem, że polskie ubranka dla dzieci nie zawierają chlorofenoli, pestycydów, formaldehydu, zabronionych barwników azowych, barwników alergizujących i ekstrahowalnych metali ciężkich.

3. Polskie ubranka dla dzieci: wygoda

Najważniejszą kwestią w przypadku dziecięcych ubranek jest komfort ich noszenia - dziecko, któremu jest wygodnie, lepiej się czuje i swobodniej zachowuje. Komfort noszenia ubranek zapewnia kilka rozwiązań. Jednym z nich jest system zapięć - tzw. napy. Dzięki jego zastosowaniu nic dziecka nie uwiera, a i rodzicom łatwiej niemowlę przebierać. Jeśli o tym ostatnim mowa - rodzicielskie obowiązki ułatwiają również modele polskich ubranek dla dzieci, nie wymagające zakładania przez głowę - zapinane z boku lub przez środek. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej nałożyć odzież na ruchliwe dziecko niż wtedy, gdy koniecznie trzeba założyć ubranko, przedostając się przez jego główkę.

Gwarancją wygody jest także zastosowanie w polskich ubrankach dla dzieci szwu płaskiego z wykorzystaniem cienkich nici. Rozwiązanie to zapobiega podrażnianiu delikatnej skóry niemowlęcia. Zastosowanie płaskiego szwu sprawia także, że skóra dziecka nie jest uciskana. Takie ubranka oferuje Mamatti.

- Wykorzystanie tej podstawowej wiedzy spowoduje, że maleństwo będzie czuło się komfortowo - dodaje Marcin Gordecki.

Szef płaski jest złożony z dwóch komponentów i stosuje się go w przypadku odzieży dzianinowej - gdy zależy nam, by szew był bardzo delikatny. 

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-02-01
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
Artykuł powstał przy współpracy z: Mamatti
Mamatti
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.