Rękawiczki dla dzieci: jak dokonać ich właściwego wyboru? [GALERIA]

Rękawiczki dla dzieci to podstawowe akcesoria zimowe. Sprawiają one, że nasze dłonie chronione są przed mrozem i śniegiem, a skóra przed wysuszeniem.

Dzieci podczas zimy bardzo dużo czasu spędzają na dworze. Zabawy z koleżankami i kolegami w śniegu to ulubiony okres w roku każej pociechy. Zadbaj o to, aby ręcę twojego dziecka nie odmroziły się podczas zimowego szaleństwa i zaopatrz się w odpowiednie rękawiczki dla dzieci.

Rękawiczki dla dzieci: jakie wybrać dla niemowlęcia?

Niemowlęta, jak wiadomo, nie korzystają zbyt często z rąk podczas spacerów. Możesz więc wybrać rękawiczki dla dzieci na jeden palec, aby dziecko sie nie podrapało. Jeżeli do zimowego kombinezonu nie są one dołączone, możesz wybrać wersję na sznurku, dzięki czemu pociecha ich nie zdejmie w wózku.

>> Czytaj także: Zimowy spacer: co zrobić, by dziecku było ciepło? >>

Rękawiczki dla dzieci: jakie wybrać dla starszego dziecka?

Dla starszych dzieci możesz wybrać dużo grubsze rękawiczki. Jak wiadomo, pociechy uwielbiają zimę i wszelkie atuty, jakie za sobą niesie. Jazda na łyżwach, lepienie bałwana czy bitwa na śnieżki to tylko niektóre z zabaw na śniegu. Ręce dziecka narażone są wtedy na mróż i wilgoć, więc rękawiczki muszą być ciepłe i wodoodporne. dobrym pomysłem będą również ogrzewacze do kieszeni, dzięki którym dziecko będzie mogło ogrzać dłonie w przerwie gry.

>> Czytaj także: Zima: jak ubierać niemowlę zimą? >>

Rękawiczki dla dzieci: jakich modeli i rozwiązań unikać?

Odpowiedni fason rękawiczek dla dzieci zależy przede wszystkim od ich upodobań i wygody. Te jednopalczaste są szybsze w zakładaniu, ale za to niwelują możliwość wykonywania zadań, do których potrzebne są palce. Na skutek tego dziecko często je zdejmuje i wystawia dłonie na mroźne powietrze. Unikaj także za krótkich rękawiczek. Prawidłowo dobrane powinny sięgać ponad mankiet kurtki, aby nie przepuszczały zimna.

>> Czytaj także: Zimowa dieta dziecka: najważniejsze ZASADY ŻYWIENIA DZIECKA w zimie >>

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-12-22
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.