Rożek dla dziecka: czy warto go kupić? [GALERIA]

Rożek dla dziecka to bardzo przydatny gadżet juz od 1. dnia życia. Dzięki niemu niemowlak czuje się bezpiecznie i przytulnie w ramionach rodziców lub w łożeczku. Sprawdź, jaki rożek warto kupić dla swojej pociechy.

Rożek dla dziecka cieszy się wśród rodziców powodzeniem już od wielu lat. Rożki zdobyły swoją sławę dzięki temu, że niemowlaki czują się w nich najbezpieczniej.

Rożek dla dziecka: jakie są jego funkcje?

Rożek dla dziecka ma za zadanie umilić czas niemowlakowi. Dzięki ciasnej, ciepłej tkaninie pociecha czuje się swobodnie i bezpiecznie, tak jak dotychczas podczas pobytu w brzuchu mamy. Ważne jest to, żeby otulacz był stworzony z wysokiej jakości tkaniny antyalergicznej, która zepewni komfort dziecku. Rożka możesz używać w każdej sytuacji. Zaczynając od noszenia, sprawdzi się również w łóżeczku, foteliku samochodowym lub na spacerze w wózku. Niektóre modele rosną razem z pociechą. Oznacza to, że wraz z kolejnymi etapami życia becik może służyć jako mata edukacyjna lub kołderka.

>> Zobacz również:Śpiworek do spania dla niemowlaka: jaki kupić? Przegląd >>

Rożek dla dziecka: jakie są minusy tego gadżetu?

rożka dla dziecka szybko z niego wyrastają, a rożki same w sobie są dość drogie. Gdy pociecha już wyrośnie z otulacza zawsze możesz go odsprzedać na aukcji internetowej. Jeszcze jedną wadą może być wiązanie sznurkowe. Jeśli model, który ci się podoba ma właśnie takie zapięcie, to lepiej z niego zrezygnuj. Kiedy dziecko jest już coraz bardziej ruchliwe, może się samodzielnie wydostać z otulacza i zaplątać w sznurki. Niektórym rodzicom jest też niewygodnie trzymać dziecko w beciku.

>> Sprawdź też: Pościel dla niemowlaka: jaką pościel kupić niemowlakowi? >>

Rożek dla dziecka: co wziąć pod uwagę podczas wyboru?

Kupując odpowiedni rożek dla dziecka, weź pod uwagę jego rozmiar. Musi być on dostatecznie duży, aby zmieścić niemowlaka, ale zarazem niezbyt wielki, aby wszedł do wózka czy łożeczka. Ważną kwestią jest też pora roku. Otulacze kojarzą nam się raczej z zimą, ale istnieją też wersje letnie z bardziej cienkiego materiału. Kolejną sprawą będzie wkład kokosowy. Młodym rodzicom pozwala on na łatwiejsze utrzymanie dziecka, ale z czasem staje się on zbędny. Warto więc wybrać taki model, w którym będzie można zdemontować taki gadżet. Ostatnie zagadnienie to zapięcie. Najlepiej jeśli będzie to rzep. Dzięki temu można szybko i sprawnie zamknąć dziecko w otulającym je materiale, bez konieczności spędzania dodatkowych minut na wiązaniu sznurków. Modele rożków zapinane na rzep mogą również rosnąć razem z dzieckiem.

>> Czytaj także: Termofor dla dzieci: jak wybrać odpowiedni dla dziecka? >>

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-02-09
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.