Ubranka dla dziecka - sprawdź jakość, zanim kupisz!

ubranka dla dzieci

Czym kierować się wybierając ubranko dla dziecka - ceną, jakością, kolorystyką...? Uwierzcie, że ubranka dla dziecka powinny być przede wszystkim solidne gatunkowo! Dla dobra dziecka przede wszystkim, ale dla rodziców także. Zobacz dlaczego!   

Kupując dziecku ubranka dobrej jakości masz pewność, że będą one dla niego w pełni bezpieczne i wygodne. Ty natomiast nie będziesz się musiała dodatkowo martwić o ich właściwą pielęgnację (pranie, czyszczenie czy np. dopieranie trudnych plam) - ten, kto ma dziecko wie, że jest to tak samo ważne jak komfort noszenie. Dobrze dobrane ubranka wygodniej się noszą i łatwiej jest je pielęgnować.

Jak oceniać jakość ubranek?

Umówmy się, nie każdy musi znać się od razu na rodzaju materiałów, ich trwałości, a jeszcze trudniej rozponać to na pierwszy rzut oka. Jeśli należysz do tej grupy i nie jesteś w stanie ocenić jak dany materiał będzie się zachowywał podczas użytkowania przez dziecko i w praniu, skorzystaj z gotowców! Sprawdzaj opisy materiałów, opinie na ich temat... Zwróć uwagę na to, czy firma produkująca ubranka ma certyfikaty i opinie, potwierdzające jakość ubranek przez nią produkowanych np. Bezpieczny dla Dziecka czy Tekstylia Godne Zaufania np. ubranka Mamatti.

Bawełna - królowa tkanin dla dzieci

Nawet jeśli nie do końca rozróżniasz rodzaje dzianin, na pewno potrafisz ocenić czy są przyjemne w dotyku, czy na pewno chciałabyś założyć je swojemu dziecku - jeśli masz wrażenie, że tak, to zapewne będzie to bawełna. Kupując ubranko, zwróć uwagę na opis materiałów, z których jest wykonane - najlepiej, jeśli oznakowane są jako: dzianiny wysokogatunkowe o składzie surowcowym bawełna 100 procentowym. Zobacz przykładowe ubranka >>

Dlaczego właśnie bawełna jest polecanym materiałem dla dzieci?

Po pierwsze: wybierając bawełnę unikniesz podrażnień delikatnej skóry dziecka;

Po drugie: zapobiegniesz wystąpieniu u dziecka alergii skórnej, która bardzo często pojawią się po kontakcie z niebezpieczną czy gorszą gatunkowo odzieżą;

Po trzecie: twoje dziecko będzie się czuło w takim ubranku komfortowo i będzie mogło skupić się na tym, co przyjemne i pożyteczne - na zabawie i właściwym rozwoju;

Po czwarte: tobie znacznie łatwiej będzie zakładać i pielęgnować dobrej jakości ubranka i będziecie mieć więcej wspólnego czasu dla siebie.

Aktualizacja: 2016-05-05 Publikacja: 2016-05-05
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
Artykuł powstał przy współpracy z: Mamatti
Mamatti
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.