Etapy rozwoju dziecka
Etapy rozwoju dziecka 0-18 miesięcy 19-24 miesiące 2-5 lat 6-12 lat

Encyklopedia ciąży

Pępowina dwunaczyniowa

Pępowina dwunaczyniowa zdarza się rzadko. To sytuacja, w której pępowina zamiast trzech zawiera tylko dwa naczynia: jedną żyłę i jedną tętnicę. Zwykle pepowina dwunaczyniowa funkcjonuje prawidłowo, czasem jednak, ze względu na ograniczony przepływ krwi może mieś niekorzystny wpływ na rozwój dziecka. Najczęściej skutkiem dwunaczyniowej pępowiny jest wada serca, rzadziej układu moczowego. Jeśli okaże się, że masz pępowinę dwunaczyniową, lekarz zleci ci dodatkowe badania, przede wszystkim usg, by w porę uchwycić nieprawidłowości i im zaradzić.

Zobacz:

Newsletter

Blog

autor bloga: Agnieszka14
Agnieszka14

[url]http://forum.mjakmama24.pl/forums/127-Butelkowa-mama[/url] tu znajdziesz porady

Forum Forum mjakmama

uzytkownik

a zapomniałam wam pisać, w niedzielę wielkanocną Paweł biegnie do mnie, że kupa, to szybko go posadziłam na kibelek i ...

uzytkownik

liczyłam na większą kreatywność : )

uzytkownik

Ipanema922 ale ten Twój synuś bawi się w kotka i myszkę, niech się w końcu zdecyduje i wyjdzie. Powodzenia życzę ...

facebook
Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.