Newsletter

Afty

Afty to zmiany zapalne w buzi dziecka, które mają postać niewielkich, bardzo bolesnych pęcherzyków, otoczonych czerwoną obwódką. Występują pojedynczo lub w grupach. Nie groźne, ale dla dziecka są bardzo bolesne, szczególnie, że często towarzyszą ząbkowaniu, które i bez nich jest dość trudne dla niemowlaka. Afty mogą pojawić się także przy rozszerzaniu diety oraz gdy organizm dziecka jest osłabiony. Afty występują na dziąsłach, języku, błonie śluzowej policzków.

Ząbkowanie

Ząbkowanie zaczyna się kilka tygodni przed tym, gdy zobaczysz wyrzynający się pierwszy ząb dziecka. Dlatego też już w piątym miesiącu życia dziecka, możesz zauważyć u niemowlaka objawy ząbkowania. Nadmierne ślinienie, wkładanie rączek do buzi, częstsze marudzenie - to normalne objawy zwiastujące wyrastanie pierwszych zębów. Zapytaliśmy eksperta kiedy dzieci zaczynają ząbkować, w jakiej kolejności rosną zęby, jak łagodzić ból związany z ząbkowaniem i co powinno nas skłonić do wizyty z dzieckiem u lekarza.

Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.