Newsletter

Naczyniak jamisty

Naczyniak jamisty przypomina truskawkę. Jest zdecydowanie bardziej czerwony lub sinoczerwony, miękki i wypukły. Zwykle w pierwszym roku rośnie szybciej niż dziecko (powiększa się), a po tym czasie jego wzrost zatrzymuje się, by w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym zacząć stopniowo zanikać. Może także pojawić się na błonie śluzowej wewnątrz buzi dziecka.

Wygląd noworodka

Wygląd nowonarodzonego dziecka może znacznie różnić się od naszych wyobrażeń. Zaskoczyć mogą rysy twarzy, kolor oczu - zupełnie inny niż u mamy i taty, proporcje ciała czy zabarwienie skóry. Nie ma powodów do niepokoju. Po 9 miesiącach rozwoju w brzuchu mamy i po wyczerpujących narodzinach - musi minąć kilka dni, tygodni zanim warto będzie doszukiwać się podobieństw do któregoś z rodziców.

Serwis mjakmama24.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.