Kolka u niemowlaka: objawy, jak pomóc?

wyświetleń: 8720 15.02.2016
Kolka u niemowlaka jest związana z niedojrzałością przewodu pokarmowego dziecka. Objawy kolki pojawiają się najczęściej po około 3. tygodniu życia dziecka. Objawami kolki u niemowlaka są silne bóle brzucha, krzyk dziecka, które trwają przez około 3 godziny, 3 razy w tygodniu i przez 3 tygodnie. Czasami kolka u niemowlaka jest mylona z dyschezją niemowlęcą, która choć podobna w objawach - związana jest z problemami oddania stolca przez dziecko. Na czym polega różnica między kolką u niemowlaka a dyschezją? W jaki sposób pomóc dziecku? Posłuchaj naszego eksperta.
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.